Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
Marshall_G_IV
Profík
Profík

Male
Vek : 28
Registrácia : 23.04.2008
Počet príspevkov : 1102
Auto : Passat B5.5 1.8T 110kW

OdoslaťPredmet: Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?   31/8/2008, 11:51

Viete mi poradit co je toto..?

Lebo na spodu toho je olej a dost cerstvy,tak ze ako sa tam mohol dostat...

Lebo prave riesim ze preco mi kolisaju otacky a sem tam aj zdochyna tak ze si tato suciastka nema na to daky vpliv, a ci nieje chybna ked je jej spodok celi od oleja.

a este jedna otazocka Smile toto je zduchova klabka ze..?

Diky moc.
Návrat hore Goto down
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec

Male
Vek : 35
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v

OdoslaťPredmet: Re: Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?   31/8/2008, 12:56

to druhe je prietokomer vzduchu a to prve je riadiacia jednotka skrtiacej klapky,moze byt?
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
Marshall_G_IV
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?   31/8/2008, 13:11

a moze byt ta riadiaca jednotka od oleja..? ako sa tam mohol dostat,alebo kade unika? a co mam teda vycistit pokial mi kolisu otacky? dik.
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 31
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB

OdoslaťPredmet: Re: Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?   31/8/2008, 14:07

taktak..prve je potenciometer skrtiacej klapky a to druhe je vaha vzduchu
co sa tyka klapky..stava sa ze je od oleja...moze ti tam kvapkat z neakej hadicky...alebo ako je odvetravanie motora..aj tam to byva od oleja...inak stretol som sa s pripadom ze aj vzduchovy filter ob od oleja....chcelo byto poriadne vycistit a pripadne sledovat odkial to ide..ale ak je to iba z vonku..a nie je to uplne tak ze to plava v oleji tak by som tu mastnotu anivelmi neriesil
co sa tyka otacok....zacal si spravne...skrtiaca klapka sa cisti z vnutra...vo vnutri ma ..uz podla nazvu klapku..takze musis zhodit sanie z filtra aby si sa do nej dostal...dala by sa vybrat aj uplne ..to znamena ze odpojis aj chladenie..ale napr. luckovi som to robil tak ze chladenie som nechal..pretoze tie hadice su dostatocne pruzne a tolko tam pristup bol..
klapku vycistis tehcnickym benzinom a stetcom...a vytieraj handrickou az kym nebude uplne vylestena z vnutra...aj co sa tyka samotnej klapky aj stien....a potom treba urobit zakladne nastavenie!!!kezde motor 1
6 SR..tak cca 80°C voda....najpr treba vymazat adaptacne hodnoty a potom skupina 89 zakl. nastavenie...
co sa tyka vahy vzduchu..ak nepomoze to vycistenie klapky..tak skus vycistit aj vahu vzduchu skor nez kupis novu..tiez mi to pomohlo..ma na konci take vlakne..ktore moze byt tie z zasrate..takze ho stetcom jemne utri tym technickym benzinom..
apropo..co hovori VAG teraz??este pred cistenim...
Návrat hore Goto down
Marshall_G_IV
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?   31/8/2008, 14:16

takze ak som to spravne pochopil tak mam zhotit ten cierny dekel ktory je trochu od oleja ako som pisal,a este saciu hadicu co je prinom a mal by som sa dostat tym padom ku klapke..?(obrazok 1.) A nebol som este na VAG lebo zatial som nikoho v okrese LV nenasiel kto to robi. Ale ked tu klapku vycistim tak to zakladne nastavenie pojdem dat dakde spravit.
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 31
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB

OdoslaťPredmet: Re: Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?   31/8/2008, 14:21

nie dolu ten cierny dekel na ktory ukazuje sipka!!!
ale tu gulatu hadicu ktora ide do nej a drzi ju ta spona...
a klapku treba aj odmontovat...drzia ju 4 torxy..
..ved trosicku logiky do toho..odkial ide do klapky vzduch ..ktorou hadicou?? asi od vzduchoveho filtra a vahy vzduchu,..nie??
Návrat hore Goto down
Marshall_G_IV
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?   31/8/2008, 14:31

jj ved tu hadicu som aj ja myslel, Wink dik. Pozrem sa na to Wink a napisem vysledok...
Návrat hore Goto down
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec

Male
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v

OdoslaťPredmet: Re: Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?   31/8/2008, 14:48

inak vnutry je milion tesneni,mozno by to chcelo aj precistit a pretesnit,ten prietokomer mas dobry? to stoji par korun,dost to zvykne odchadzat

-a ked nejaky ten cas vydrzis,budem mat vag,mozes chodit na diagnostiky ku mne :-)
Návrat hore Goto down
Marshall_G_IV
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?   31/8/2008, 20:05

Heej..? no to by bolo supeer, a inak kde si doma ci este si na cestach..? :race:
Návrat hore Goto down
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec

Male

OdoslaťPredmet: Re: Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?   31/8/2008, 20:45

este som mimo nejako po 11. by som mal dosjt
Návrat hore Goto down
Marshall_G_IV
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?   2/9/2008, 11:55

No som to vsetko precistil technickym benzinom a zda sa mi ze to uz ide ako maaa cheers
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?   Today at 16:07

Návrat hore Goto down

Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Viete mi poradit co je toto..? alebo na co to je..?
» vzduch alebo plyn
» Tlmiče alebo pružiny????
» Caute tak toto je moj drak.... :-)))
» Poraďte pri kúpe ... Mk4 ... TDI 110kW ARL alebo VR6-24V 150kW

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: