Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

problém s ESP

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
rocky011
Začiatočník
Začiatočník

Male
Registrácia : 22.10.2008
Počet príspevkov : 5
Auto : Golf IV GTI TDI (110kW)

OdoslaťPredmet: problém s ESP   22/10/2008, 20:45

počas jazdy sa mi rozsvietila kontrolka ESP na pristrojovke, auto neviem dostať do vyššej rýchlosti ako 80 km/h , viem vytočiť iba 1600 otáčok potom auto samo začne ESP pribrzdovať, pokiaľ vypnem motor a naštartujem kontrolka zhasneno však znova sa rozsvieti ak vytočím motor nad 1800 otáčok. Bolo mi poradené že to má za následok čidlo snímania nasatého vzduchu, pričom vzduchový filter je čisto nový a robí to aj tak. Ak má niekto podobné skúsenosti s podobnou závadou, ako ste danú poruchu odstránili, čo bola hlavná závada. vdaka s pozdravom Rocky
Návrat hore Goto down
http://rrocky110@gmail.com
Dreik
Pilot
Pilot

Male
Vek : 30
Registrácia : 30.08.2007
Počet príspevkov : 847
Auto : GIV 1.9 TDi PD 85Kw AJM , Audi A4 1.6

OdoslaťPredmet: Re: problém s ESP   22/10/2008, 20:47

tak skus vymenit vahu vzduchu a uvidis,ked ti to povedal neaky clovek kto sa rozumie do toho tak to skus vymenit...zvyknu to robit vahy vzduchu ze auto netaha tak ako ma
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 36
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)

OdoslaťPredmet: Re: problém s ESP   22/10/2008, 20:55

@rocky011 napísal:
počas jazdy sa mi rozsvietila kontrolka ESP na pristrojovke, auto neviem dostať do vyššej rýchlosti ako 80 km/h , viem vytočiť iba 1600 otáčok potom auto samo začne ESP pribrzdovať, pokiaľ vypnem motor a naštartujem kontrolka zhasneno však znova sa rozsvieti ak vytočím motor nad 1800 otáčok. Bolo mi poradené že to má za následok čidlo snímania nasatého vzduchu, pričom vzduchový filter je čisto nový a robí to aj tak. Ak má niekto podobné skúsenosti s podobnou závadou, ako ste danú poruchu odstránili, čo bola hlavná závada. vdaka s pozdravom Rocky
Ten co ti to poradil moze mat pravdu...ale neviem si predstavit co ma spolocne vaha vzduchu s ESP. ALe rad sa necham poucit. Ale kazdopadne by si s tym mal ist na diagnostiku a toho sa drzat. Vaha vzduchu je trochu draha zalezitost na to abz si ju len tak naslepo menil lebo niekto povedal.
Návrat hore Goto down
Dreik
Pilot
Pilot

Male
Vek : 30
Registrácia : 30.08.2007
Počet príspevkov : 847
Auto : GIV 1.9 TDi PD 85Kw AJM , Audi A4 1.6

OdoslaťPredmet: Re: problém s ESP   22/10/2008, 21:01

no to mas pravdu
Návrat hore Goto down
rocky011
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: problém s ESP   22/10/2008, 21:03

dakujem Vám za radu, viem že váha vzduchu je dosť drahá záležitosť a ešte na mojho golfa bude o čosi drahšia, no nič iné mi asi neostáva iba diagnostika a potom sa uvidí. Ak to bude opravené ozvem sa a dám vedieť kde bola chyba a čo tomu predchádzalo.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: problém s ESP   22/10/2008, 21:06

@rocky011 napísal:
dakujem Vám za radu, viem že váha vzduchu je dosť drahá záležitosť a ešte na mojho golfa bude o čosi drahšia, no nič iné mi asi neostáva iba diagnostika a potom sa uvidí. Ak to bude opravené ozvem sa a dám vedieť kde bola chyba a čo tomu predchádzalo.
Kam chces ist na diagnozu??? Dopis si do profilu udaje nech vieme co mas za auto a odkial si a mozno by ti bol niekto z okolia napomocny kto ma kabel.
A este otazka...skusal si ESP vypnut ze co to spravi???
Návrat hore Goto down
rocky011
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: problém s ESP   22/10/2008, 21:16

mam 1,9 TDI 110kW, ano skusal som vypnut ESP tlacitkom na palubovnke no vsak neda sa vypnut ani ked zastavím, vypne sa iba vtedy ak vypnem motor a znova nastartujem potom vypínač normálne funguje , dá sa aj zapnúť aj vypnúť, ale pokial sa zapne počas jazdy tak ho už vypínačom nevypnem, som z Revúcej ale momentálne mesiac budem v Martine a sem tam vo Zvolene, ak by ste mi vedeli niekoho poradit s kablom bol by som Vám vďačný
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: problém s ESP   22/10/2008, 22:45

@rocky011 napísal:
mam 1,9 TDI 110kW, ano skusal som vypnut ESP tlacitkom na palubovnke no vsak neda sa vypnut ani ked zastavím, vypne sa iba vtedy ak vypnem motor a znova nastartujem potom vypínač normálne funguje , dá sa aj zapnúť aj vypnúť, ale pokial sa zapne počas jazdy tak ho už vypínačom nevypnem, som z Revúcej ale momentálne mesiac budem v Martine a sem tam vo Zvolene, ak by ste mi vedeli niekoho poradit s kablom bol by som Vám vďačný
Tak to najprv vypni a potom skus koko to da.
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: problém s ESP   

Návrat hore Goto down

problém s ESP
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» problem svetla
» Problém: posunutie zadnej nápravy na stranu - rozdiel cc 15-20mm
» problém s manuálnou klimatizáciou
» VAG, štartovanie
» Problem s radiom

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: