Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Nezapina turbo

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
Reo-Coker
Začiatočník
Začiatočník

Vek : 27
Registrácia : 29.10.2008
Počet príspevkov : 45
Auto : VW Golf 1.9 TDI 85kw

OdoslaťPredmet: Nezapina turbo   29/10/2008, 22:19

CAwko... Nevie nahodou niekto poradit preco nezapina turbo? proste uz prestalo piskat...a teraz neviem ci ide alebo nie? Sad
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 36
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   29/10/2008, 22:34

@Reo-Coker napísal:
CAwko... Nevie nahodou niekto poradit preco nezapina turbo? proste uz prestalo piskat...a teraz neviem ci ide alebo nie? Sad
citis zmenu tahu???...chcelo by to VAG...ale kym sa nan dostanes tak skontroluj vsetky tie male hadicky...nesmie byt nikde diera. A skontroluj ventil co riadi turbo...hlavne konektor. Ked stojis oproti autu tak hned pod stieracmi na prepazke su dva skoro rovnake venily...je to ten blizsie k vodicovej strane.
Návrat hore Goto down
Reo-Coker
Začiatočník
Začiatočník

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   29/10/2008, 22:55

@baciluss napísal:
@Reo-Coker napísal:
citis zmenu tahu???...chcelo by to VAG...ale kym sa nan dostanes tak skontroluj vsetky tie male hadicky...nesmie byt nikde diera. A skontroluj ventil co riadi turbo...hlavne konektor. Ked stojis oproti autu tak hned pod stieracmi na prepazke su dva skoro rovnake venily...je to ten blizsie k vodicovej strane.
No dobre pozriem sa na to... tak neviem moze tam byt aj nieco prasknute lebo som si vsimol ze z vnutornej strany je na spojleri nejaky olej ... moze to byt z turba?
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   30/10/2008, 00:11

@Reo-Coker napísal:
@baciluss napísal:
@Reo-Coker napísal:
No dobre pozriem sa na to... tak neviem moze tam byt aj nieco prasknute lebo som si vsimol ze z vnutornej strany je na spojleri nejaky olej ... moze to byt z turba?
Moze... ale skor z poloosy...ako jazdis s turbom...chladis ho ked doletis odnekial??? Spomalujes so zaradenou rychlostou atd??? V neposlednom rade mozes mat aj turbo v cudu pale
Návrat hore Goto down
Reo-Coker
Začiatočník
Začiatočník

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   30/10/2008, 23:21

Moze... ale skor z poloosy...ako jazdis s turbom...chladis ho ked doletis odnekial??? Spomalujes so zaradenou rychlostou atd??? V neposlednom rade mozes mat aj turbo v cudu pale[/quote]

nie nechladim ho.. ako myslis to spomalovanie?,? .... no teraz neviem co mam robit... asi najskor to dat nejakym odbornikom pozriet co ty na to?
Návrat hore Goto down
boraTDI
Profík
Profík

Male
Registrácia : 09.04.2008
Počet príspevkov : 1091
Auto : GIV TDI GTI

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   31/10/2008, 13:10

Ke ideš ide biely dym z výfuku ? ked nie tak turbo je ok , môžu byť tých problémov viacej ale ako písal bacil skús pozrieť hadičky a aj veľké hadice k IC , ale tuším že nemáš páru o autách tak radšej skoč do nejakého dobrého servisu.

Inak ked ideš okolo 2100 a viac otáčok a zrýchľuje to ako pred tým tak nie je problém a to že nepíska nie je chyba ale možno pokles vonkajšej teploty .
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   31/10/2008, 21:35

@Reo-Coker napísal:
nie nechladim ho.. ako myslis to spomalovanie?,? .... no teraz neviem co mam robit... asi najskor to dat nejakym odbornikom pozriet co ty na to?
Nechladis...nespomalujes Question Question Question katastorfaaaaa Exclamation
Precitaj si tento clanok: http://www.post.sk/forumarchiv/showthread.php?s=cdd2cc4c1e5f15b278cad1a664a8d66a&postid=1194158
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 31
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   31/10/2008, 21:43

dobry clanok....ten by si asi mali precitat vo vlastnom zaujme vsetci....ja som sa tiez zase priucil niecomu novemu.Smile
Návrat hore Goto down
mizi
Pretekár
Pretekár

Male
Registrácia : 23.04.2008
Počet príspevkov : 489
Auto : golf IV 1,9 TDI

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   31/10/2008, 23:24

@baciluss napísal:
@Reo-Coker napísal:
@baciluss napísal:
@Reo-Coker napísal:
Moze... ale skor z poloosy...ako jazdis s turbom...chladis ho ked doletis odnekial??? Spomalujes so zaradenou rychlostou atd??? V neposlednom rade mozes mat aj turbo v cudu pale

ten druhy ventil je naco ako by sa to prejavovalo kebyze ten odyde?
Návrat hore Goto down
Reo-Coker
Začiatočník
Začiatočník

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   2/11/2008, 22:26

@boraTDI napísal:
Ke ideš ide biely dym z výfuku ? ked nie tak turbo je ok , môžu byť tých problémov viacej ale ako písal bacil skús pozrieť hadičky a aj veľké hadice k IC , ale tuším že nemáš páru o autách tak radšej skoč do nejakého dobrého servisu.

Inak ked ideš okolo 2100 a viac otáčok a zrýchľuje to ako pred tým tak nie je problém a to že nepíska nie je chyba ale možno pokles vonkajšej teploty .

jj ked ide nad 2100 tak zrychluje ... len to ze nepiska... no hej paru o tom nemam akurat sa mi z toho zvysuje teplota. .. a co sa tyka toho bieleho dymu tak to som nevidel ....
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   2/11/2008, 22:53

@mizi napísal:
@baciluss napísal:
@Reo-Coker napísal:
@baciluss napísal:
@Reo-Coker napísal:

ten druhy ventil je naco ako by sa to prejavovalo kebyze ten odyde?
Druhy ventil riadi tusim EGR. Kebyze odide tak v podstate by sa nemalo nic diat. Ale ak je diera v jeho hadickach tak to tiez moze mat dopad na chod turba myslim.
Návrat hore Goto down
seven72
Pilot
Pilot

Male
Vek : 33
Registrácia : 04.09.2007
Počet príspevkov : 793
Auto : VW G 3 1,8 (ABS)

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   2/11/2008, 23:13

no tak uz mas SDI
Návrat hore Goto down
mizi
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   3/11/2008, 23:21

@seven72 napísal:
no tak uz mas SDI
toto bolo nepekne Very Happy
Návrat hore Goto down
mizi
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   3/11/2008, 23:23

dakujem bacilus za odpoved. ja idem na dalsi tyzden menit tu n75ku a vsetky hadicky lebo som sa k tomu doteraz nemal kedy dostat takze ten druhy ventil to nemoze robit ze?jaky som bol nestasny ked mi to znova asi po 3 mesiacoch stratilo vykon.. som akurat chcel jednej ibize utiect a zrazu vykon padol a obehla ma. velmi mi to ublizilo rabbit .. snad uz to bude oka potom dam vedet
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior

Male
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   4/11/2008, 00:05

@mizi napísal:
dakujem bacilus za odpoved. ja idem na dalsi tyzden menit tu n75ku a vsetky hadicky lebo som sa k tomu doteraz nemal kedy dostat takze ten druhy ventil to nemoze robit ze?jaky som bol nestasny ked mi to znova asi po 3 mesiacoch stratilo vykon.. som akurat chcel jednej ibize utiect a zrazu vykon padol a obehla ma. velmi mi to ublizilo rabbit .. snad uz to bude oka potom dam vedet
machrovat sa nevyplaca..Smile
ale treba to riadne prekontrolovat ..tieto preplnane motory su nato velmmi citlive.....pretoze netesnostami unika zmysel ich podstaty...
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   4/11/2008, 06:10

@mizi napísal:
No hlavne by bolo dobre spravit log z jazdy na Vagu a prekontrolovat tu n75 nez ju vymenis. Mozno bude dobra. Treba aj pozriet ci nie je ocpana alebo podobne.
Návrat hore Goto down
mizi
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   4/11/2008, 10:03

@baciluss napísal:
@mizi napísal:
No hlavne by bolo dobre spravit log z jazdy na Vagu a prekontrolovat tu n75 nez ju vymenis. Mozno bude dobra. Treba aj pozriet ci nie je ocpana alebo podobne.

minule sme robili diagnostiku pocas jazdy a zevraj je tam nejaka hodnota ktora ma mat okolo 3000 a ja som mal len 1000 a podla toho borec usudil ze to bude n75.. to sa da aj nejako precistit? ide rozobrat? tie hadicky sa da kupit v beznej mototechne?
Návrat hore Goto down
mizi
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   10/11/2008, 19:49

chalani neviete aky priemer maju mat tie hadicky na regulaciu podtlaku turba? maju vela druhov a nevim ktore kupit.. ja tam mam 2 druhy mam 1,9 tdi 66kw
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Nezapina turbo   Today at 18:14

Návrat hore Goto down

Nezapina turbo
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Nezapina turbo
» Turbo 1,9 tdi
» Turbo zapína neskoro...
» Otvorené turbo??
» turbo???

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: