Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Klepanie motora pri rannom štarte

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
dataman
Začiatočník
Začiatočník

Registrácia : 16.11.2008
Počet príspevkov : 6
Auto : VW GOLF IV 1.9TDI Variant Edition 66kW ALH

OdoslaťPredmet: Klepanie motora pri rannom štarte   16/11/2008, 23:42

Nazdar hoši, nikde som tu nenašiel odpoved namoju otázku, tak založím novú tému.
Ráno ked naštartujem auto VW GOLF IV 1.9TDI ALH rok 4/2001 tak velmi klepoce. až mám strach že mi ide kluka vyskočiť von z motora. ale potom stíchne a ide celkom potichu, nedá sa nejako znížiť objem vstrekovaného paliva ked to ide na sitič? lebo podla mna je problém v tom.
alebo žeby odchádzala tryska? lebo sa mi zdá že jedna z nich je hlučnejšia. díky za odpovede.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 36
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)

OdoslaťPredmet: Re: Klepanie motora pri rannom štarte   17/11/2008, 06:20

@dataman napísal:
Nazdar hoši, nikde som tu nenašiel odpoved namoju otázku, tak založím novú tému.
Ráno ked naštartujem auto VW GOLF IV 1.9TDI ALH rok 4/2001 tak velmi klepoce. až mám strach že mi ide kluka vyskočiť von z motora. ale potom stíchne a ide celkom potichu, nedá sa nejako znížiť objem vstrekovaného paliva ked to ide na sitič? lebo podla mna je problém v tom.
alebo žeby odchádzala tryska? lebo sa mi zdá že jedna z nich je hlučnejšia. díky za odpovede.
Cau...ja ked sa rano zobudim tiez sa chvilu klepocem nez sa dam do normalu Laughing A verim ze ty tiez.
Nie nerob si starosti....je to uplne v poriadku ...hlavne ked potom uplne stichne. Je to tym ze cez noc stecie vascina oleja do vane a chvilu to trva nez sa dostane hore a zacne pracovat hydraulicke vymedzenie vole na zdvihatkach ventilov(tzv. hydrostely). Kym tam nie je olej tak klepe kov na kov ale potom uz je vola vymedzena olejom. Poroblem moze byt len ten ze to trva dlhsie nez to prestane. Potom by som odporucal redsi olej ale zas ked mas uz vybehanejsi motor tek zas moze trochu zrat ten redsi olej.
Mne osobne to klepe tak do 10sekund a potom uz je klud. No a druhy dovod... hold je to traktor system tekze urcitym sposobom to klepe stale What a Face
Návrat hore Goto down
dataman
Začiatočník
Začiatočník

Registrácia : 16.11.2008
Počet príspevkov : 6
Auto : VW GOLF IV 1.9TDI Variant Edition 66kW ALH

OdoslaťPredmet: Re: Klepanie motora pri rannom štarte   17/11/2008, 20:32

nie je to vo zdvihátkach, to už som poriešil, lebo pôvodne tam bol olej Castrol SLX 0W30 ale už mal dosť nabehaných, tak som tam šupol Valvoline MaxLife 5W40 a klepali kazdé ráno jak svina... tak som ho vypustil (po asi cca 1000km) a dal som tam ARAL Tronic 431 5W40 a úplne niečo iné. motor ide tichšie, ráno zdvihátka zaklepú tak na 2-3 sekundy a v pohode. predtým klepali aj 10 sekund. ale ten tvrdý klepotavy zvuk tam stále zostal. to je zvuk ako ked je nastavené čerpadlo do ostra, kedysi som mal taký zvuk na Lancii Prisme 1.9TD ked som sa hral s čepadlom aby auto išlo rýchlejšie a svižnejšie. ale toto sa mi zdá že má vela nafty na predvstreku alebo na vstreku, potreboval by som nejako zistiť správne hodnoty a ja si ich už u kamoša na VAGu pozriem.
Návrat hore Goto down
ferr0
Autoškolák
Autoškolák

Male
Vek : 32
Registrácia : 12.12.2007
Počet príspevkov : 80
Auto : * JeDnOZnAcNe *

OdoslaťPredmet: Re: Klepanie motora pri rannom štarte   25/11/2008, 13:21

Nic si s toho nerob...mne to robi tiez ked auticko 1,9TDi postoji tak 2dni... potom to vydava cudne zvuky ktore hned sa utisia... kamos kupil novucicku octaviu 1,9TDi a tiez sa zlakol,tiez ho to tak po dlhsiom stati prekvapilo... u naftakov je to normalne...
Návrat hore Goto down
jimmy
Vodič
Vodič

Male
Registrácia : 04.12.2008
Počet príspevkov : 175
Auto : golf IV 1,4 16 V 55kw, golf IV 1.8 20V 92kw

OdoslaťPredmet: Re: Klepanie motora pri rannom štarte   13/3/2009, 12:05

zdravim pani nechcel som otvarat novu temu lebo je to viac menej to iste. mam golf IV   1.4 a problem je ze to strasne klepoce a to aj ked je studeny aj zohriaty. neviem co s tym mam robit. uz som pocul navrhy aby som kupil novy motor, alebo vymenil zdvihatka ventilov. vazne neviem poradte prosim.
Návrat hore Goto down
jimmy
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Klepanie motora pri rannom štarte   13/3/2009, 13:10

nikto nic??
Návrat hore Goto down
ferr0
Autoškolák
Autoškolák

Male
Registrácia : 12.12.2007
Počet príspevkov : 80
Auto : * JeDnOZnAcNe *

OdoslaťPredmet: Re: Klepanie motora pri rannom štarte   15/3/2009, 20:57

jimmy kolko mas na afticku nabehane? nemozu to byt aj kladka rozvodu? menil si? kolko mas nabehane ?
Návrat hore Goto down
siky4
Začiatočník
Začiatočník

Male
Registrácia : 01.10.2007
Počet príspevkov : 43
Auto : VW Golf 1,9 TDi 81 kW AHF

OdoslaťPredmet: Re: Klepanie motora pri rannom štarte   15/3/2009, 21:35

Baciluss ma opat pravdu, robi mi presne to iste, vzdy pockam 2-3 minuty po nastartovani, myslim ze je to to najlepsie co moze clovek pre diesel urobyt, nechat ho trosku zohriat
Návrat hore Goto down
jimmy
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Klepanie motora pri rannom štarte   15/3/2009, 21:45

@ferr0 napísal:
jimmy kolko mas na afticku nabehane? nemozu to byt aj kladka rozvodu? menil si? kolko mas nabehane ?
nabehane?? nuz myslis kolko mam na tachometri alebo v skutocnosti.. heh lebo na tachometri je 145000 ale v skutocnosti..... to veru nevie nik. a rozvody mam kompletne menene takze neviem..
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Klepanie motora pri rannom štarte   

Návrat hore Goto down

Klepanie motora pri rannom štarte
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Klepanie motora pri rannom štarte
» co sa da urobit s klepanim motora?
» divne zvuky z motora
» Klepot motora, ojnice, ktore kloziska, a ake MOMENTY na dotahovanie maju byt kde
» Klepanie pri zatacani do prava

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: