Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Slabý ťah motora po chipe

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorSpráva
milang2112
Autoškolák
Autoškolák

Male
Registrácia : 29.12.2008
Počet príspevkov : 129
Auto : vw golf IV 1.9 TDI 4motion

OdoslaťPredmet: Slabý ťah motora po chipe   30/12/2008, 21:43

pomozte mam vw golf IV tdi agr.nachipoval som ho u MAXTDI,dal som vtreky 873 slabo taha uz pri tich vtrekoh malo dymit a vobec! uz som zufali!
Návrat hore Goto down
zuzko
Agent
Agent

Male
Vek : 33
Registrácia : 04.09.2007
Počet príspevkov : 1724
Auto : opel vectra 2.0 16V

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   30/12/2008, 23:39

ked uz si dal chipovat tak obvykle sa dava graf pred a po nachipovani ak ti to robil nejaky kamarat tak ti tam daco posral ked nie a bola to nejaka firma tak reklamacia a podla mna ked si po nachipovani menil vstreky tak si urobil hlupost mal si to menit pred nachipovanim bo teraz ma z toho riadiaca jednotka haluze
Návrat hore Goto down
milang2112
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   31/12/2008, 00:26

Chipoval mi to slavni MAXTDI! bol som to reklamovat a znovu to napichol ubespecil ma ze vsetko je vporiatku a ze bude chiba but vtrekoch alebo v cerpadle! kedze som mechanik tak som sa nasral a zacal som chibu hladat! Na tomto fore som nasiel rady ze treba dat vtreki z81kw a dal som ale boli nastelovane na 220tlak tak som pozrel na ciso vstreku bolo tam 150p873 tak som ich nasteloval na 170tlak aby bol plinulejsi chod motora. Tak mam obavy ci to neni vstrekovacie cerpadlo. naserem sa a kupim dignostiku aj flechrom! Lebo za zubarom chodit nebudem s chipvanim!
Návrat hore Goto down
zuzko
Agent
Agent

Male

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   31/12/2008, 11:09

no tak to nastve to verim ja keby som sa rozhodol s chipovanim jedine profituning perfektne jednanie a mas to stopercentne ze tam mas chip
Návrat hore Goto down
milang2112
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   31/12/2008, 13:02

Ja som si to tiez mislel! Kazdi ich vispevoval! Prezri si WWW.MAXTDI.COM a uvidis aki su to udajni borci. Do teras som mal vw golf I a potom som stvoril; vw golf II SINCRO s motorom 1.9 TDI 140ps. a to s legalnim preisom sincro na dizlove PP proste bola to pila dobre sa s tim provokovalo.Ale TDI motor som mal zostaveni motor TDI GIII, vstrekovacie cerpadlo s fiat kroma 1.9TDI ktore malo manualne plinove lanko a to nakubikujes rucne. Turbo GII 80ps vodov chladene nastelovane 1.4bar, original INTERCOOLEROM. Auto malo 1080kg ale chcel som zmeu a daco nove tak som si kupil 4MOTION. Trosku ma zbrzdila riadaca jednotka. Rad experimentujem a preto ma to nezastavi! Ja viem vipadam ako maniak ale s tim nespravis nic. A PRETO GOLFU ZDAR!!!!
Návrat hore Goto down
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec

Male
Vek : 36
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   31/12/2008, 13:17

maxtdi je slavny? no neviem,ja jedinemu komu by som dal robit na slovensku chip je autosaby,radsej zaplatim viacej,ale viem za co platim,a nie nejakym amaterom co si kupia notebook a nejaky soft a hraju sa na velkych chiptuningacov,ale mozno to chipom ani nie je ze to mas posrane,lebo pochybujem ze tvoje auto robili individualne,ked ku kazdemu motoru maju uz vopred urobeny soft,podla mna ti zlyhalo nieco ine
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
milang2112
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   31/12/2008, 13:36

PREDOVSETKIM DAKUJEM ZA PRISPEVKY. Tiez ma to napadlo ale turbo to neni lebo by to kadilo tak asi mislim na vstrekovacie cerpadlo. Ak to neni riadiaca jednotka? Rozmislam skusit vimenit vstr.cerpadlo. Co na to vravyte?
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 32
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   31/12/2008, 14:55

milang2112 napísal:
Ja som si to tiez mislel! Kazdi ich vispevoval! Prezri si WWW.MAXTDI.COM a uvidis aki su to udajni borci. Do teras som mal vw golf I a potom som stvoril; vw golf II SINCRO s motorom 1.9 TDI 140ps. a to s legalnim preisom sincro na dizlove PP proste bola to pila dobre sa s tim provokovalo.Ale TDI motor som mal zostaveni motor TDI GIII, vstrekovacie cerpadlo s fiat kroma 1.9TDI ktore malo manualne plinove lanko a to nakubikujes rucne. Turbo GII 80ps vodov chladene nastelovane 1.4bar, original INTERCOOLEROM. Auto malo 1080kg ale chcel som zmeu a daco nove tak som si kupil 4MOTION. Trosku ma zbrzdila riadaca jednotka. Rad experimentujem a preto ma to nezastavi! Ja viem vipadam ako maniak ale s tim nespravis nic. A PRETO GOLFU ZDAR!!!!
to ze maju peknu internetovu stranku neznamena ze su borci.. Wink
skor sa treba vzdy zamerat na overenu kvalitu ako dobry marketing...
Návrat hore Goto down
tdk
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 34
Registrácia : 01.06.2008
Počet príspevkov : 506
Auto : G4 1.9TDI ALH

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   31/12/2008, 16:53

maxtdi su slavni?jedine ak v negativnom slova zmysle. ale to je jedno, neber to ako vysmech alebo podobne.stane sa, nikto nie je neomylny. podla ohlasov co viem na SVK asi jedine profitunning alebo BH a zopar dalsich, maxtdi urcite nie.
nebolo by ti jednoduchsie skusit od nejakeho znamho poziciat riadiacku a vylucit najskor chybu softu ako riesit cerpadlo a podobne vsetko okrem softu?
Návrat hore Goto down
tdk
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   31/12/2008, 17:36

a ak by si chcel nejaku skutocnu referenciu na maxtdi nesuvisiacu s webdesignom ale chiptuningom Smile pozri nizsie uryvok z dieselpower.cz fora, realna skusenost jedneho z clenov:

"pozor na MAXTDI

ich uprava software trebars v 150ps leone cini, vpodobe konstanty 20% na 2/3 mapy turba, paliva a krutiaku. proste tam drbli 20% a hotovo, v mapach skoky ako svina a pri takom zvyseni tlaku seriova turbina aj s hadicami bude za dva mesiace v pecku. a hrdo za chip + nejaku zazracnu vahu vzduchu vzali 14 000. Som sa skoro posral ked som to vsetko videl.

Dotycneho som upozornil na to ake prasaciny ma v rj a dal som mu elektronicku podobu toho chipu, poslal ju na kontrolu do EB tuning (tusim kosice) a tam sa vraj vyjadrili ze je ta uprava v poriadku a je plne profesionalna."

a asi tento clanok uz vacsina poznate, ak by niekto nie tak sa oplati precitat o dalsich "profikoch" na trhu Smile

http://www.mmracing.sk/images/content/afera.pdf

tak vela zdaru pri tuneni v novom roku :race:
Návrat hore Goto down
mato88
VW Šialenec
VW Šialenec

Male
Vek : 36
Registrácia : 08.08.2007
Počet príspevkov : 5940
Auto : VW Golf III 2.0/110kw typ ABF,Skoda Octavia I 1.9/66kw typ ALH,VW Transporter T3 1.6D,VW Polo 1.4 16v

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   31/12/2008, 19:11

ten clanok je fajny,preto by ste vsetci co idete robit chiptuning do niektorej firmy,najprv si zistili referencie a skusenosti od zakaznikov tych dotycnych firiem,poriadne prekutrali internet a vela sa pytali,dali si zmerat auto pred upravou aj po uprave na stolici,urcite sa to oplati ako potom menit zruseny motor a zbytocne vyhodene peniaze :-)
Návrat hore Goto down
http://www.mkgarage.sk
milang2112
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   1/1/2009, 10:43

Caute. Dost som sa narozmyslal a napadla ma este jedna vec ze keby som ho nemal nachipnute dal by som co len 150P764 vstreky tak by to malo dymit ako lokomotiva ketze mam vstreky 150P873 tak to by malo dymit moc a moc. Tak teras bud mam v prdeli vstrek. cerpadlo alebo mi tam este ubral na vykone ale to by som citil na vykone. Poradite mi ako zistim ci mam zle cerpadlo? PS:Uz ket som kupil golfa tak sa mi zdal slaby ale myslel som ze je to 66kw ale ked mi vybral riadiacu jednotku tak sme zistili ze uz bola menena z audi A3 robila to firma ABT ale v zakladnom vykone tak musel mat uz v Nemecku problem s autom preto ho predali tak lacno ja som ho kupil 175000sk a za tu cenu to bolo ozaj lacne nato ze je to 4MOTION. Dakujem za kazdy postrech. Milan.
Návrat hore Goto down
apophis
Pilot
Pilot

Male
Registrácia : 07.05.2008
Počet príspevkov : 952
Auto : Golf IV 1.8T 4motion - rachotina

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   1/1/2009, 13:09

To si kupil pekne lacno, ja som auto preplatil aj z dovodu ze malo 4motion, nemci si to cenia.
Firma ABT je pojem, oni nic zle s autom podla mna neurobia, ak to fakt robili oni.
Teraz uz ale budem len hadat, prakticke skusenosti v tomto nemam:
Nieje jedno, ci das vacsie vstreky, ak v jednotke nieje zmenene mnozstvo paliva? A ak je zmenene moze sa stat, ze palivove cerpadlo to nezvlada? Lebo lepsie vstreky sa davaju kvoli tomu, ze chces zvysit mnozstvo paliva a stare vstreky by to neprepustili. Ja mam dojem, ze ked das len vacsie vstreky, tak nic nezmenis, paliva tam pojde tolko isto, este treba upravit RJ.
Ale v zvysovani vykonu sa este tak dobre nevyznam, len pisem co si myslim.
Návrat hore Goto down
zuzko
Agent
Agent

Male

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   1/1/2009, 13:19

ja suhlasim apophisom tiez podla mna treba tu RJ upravit na tie vacsie vstreky bo urcite ti tam ide paliva rovnako radsej by som hladal zavadu tam
Návrat hore Goto down
milang2112
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   1/1/2009, 13:52

Zeby som to skusil? Na R.J. bola blomba od ABT.Len ak tam vlozil chip tak mali by sa dat menit udaje? SKUSIM DAT FOTO MOJHO GOLFA.Este treba na nom popracovat.Ak sa mi podari dat foto:

Naposledy upravil milang2112 dňa 1/1/2009, 14:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
apophis
Pilot
Pilot

Male
Registrácia : 07.05.2008
Počet príspevkov : 952
Auto : Golf IV 1.8T 4motion - rachotina

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   1/1/2009, 14:26

Mala by sa dat menit, ak tam aj bola blomba, robi sa to uz aj tak len cez kabel. To len volakedy sa letoval iny chip. Takze by som to dal niekomu bud len skontrolovat na diagnostiku, alebo ak mas peniaze, tak skocit do profituningu, mmracing, bh motor, pripadne inej dobrej firmy zaoberajucej sa chiptuningom (nie pseudochiptuningom) a urcite Ti pomozu.
Ved si urob temu v sekcii moj golf, radi sa pozrieme ako vyzera teraz a ako budes na nom pokracovat.
Návrat hore Goto down
milang2112
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   1/1/2009, 16:03

Uz mam foto na stranke:MOJ GOLF akurat treba kliknut. Saozrejme som to doplietol ,obss" a je to dvojmo! Ta saxsana je svina lebo mi to doplietla! Milan.
Návrat hore Goto down
tdk
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   1/1/2009, 17:54

na dieselpower.cz fore si nahodou neskusal hladat resp opytat ohladom tvojho problemu?nie zeby sa tu nenasli odbornici ale myslim, ze s chiptuningom,vstrekmi a celkovo co sa tychto motorov tyka , maju tam borci dost skusenosti. ja jednoznacne odporucam mrknut aj tam
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 32
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   1/1/2009, 23:50

apophis napísal:
To si kupil pekne lacno, ja som auto preplatil aj z dovodu ze malo 4motion, nemci si to cenia.
Firma ABT je pojem, oni nic zle s autom podla mna neurobia, ak to fakt robili oni.
Teraz uz ale budem len hadat, prakticke skusenosti v tomto nemam:
Nieje jedno, ci das vacsie vstreky, ak v jednotke nieje zmenene mnozstvo paliva? A ak je zmenene moze sa stat, ze palivove cerpadlo to nezvlada? Lebo lepsie vstreky sa davaju kvoli tomu, ze chces zvysit mnozstvo paliva a stare vstreky by to neprepustili. Ja mam dojem, ze ked das len vacsie vstreky, tak nic nezmenis, paliva tam pojde tolko isto, este treba upravit RJ.
Ale v zvysovani vykonu sa este tak dobre nevyznam, len pisem co si myslim.
a moj sedlacky rozum este hovori ze vacsie trysky bez upravy softu mozu len zhorsit situaciu..pretoze ich vacsim priemerom klesa tlak paliva.....
Návrat hore Goto down
milang2112
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   2/1/2009, 18:18

Cavte!Uz som volal s tim co mi to chipoval vravel som mu o tom pri tich vstrekoch mi to nedimy. Povedal ze nech pridem po 19tom. Po debate som sa opital ci netreba pozret snimac ndmorkej viky a uznal to moze robit problem.
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Slabý ťah motora po chipe   

Návrat hore Goto down

Slabý ťah motora po chipe
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 3Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Slabý ťah motora po chipe
» Pieskovanie motora
» Klepot motora, ojnice, ktore kloziska, a ake MOMENTY na dotahovanie maju byt kde
» teplota motora
» Kde sa nachádza číslo motora?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: