Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Spojka nereaguje na zosliapnutie

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
MuFFin0
Vodič
Vodič

Male
Vek : 30
Registrácia : 25.01.2009
Počet príspevkov : 234
Auto : GIV 1,9 TDI 66kW AGR

OdoslaťPredmet: Spojka nereaguje na zosliapnutie   6/4/2009, 16:06

neviem co sa stalo ale dnes ked som isiel z roboty tak asi tak 4 krat sa mi stalo ked som isiel preradit z trojky do styrky alebo len z trojky vyhodit rychlost tak spojka akoby vobec nezareagovala na zosliapnutie pedalu, proste normalne som pustil plyn a zosliapol spojku nadoraz a miesto toho aby otacky padli dole tak len auto zacalo brzdit motorom ako keby som iba pustil plyn a nestlacil spojku a zaroven mi ani neslo zaradit...toto sa zopakovalo asi 4 krat behom hodinovej jazdy po meste, neviete co sa mohlo stat?

Naposledy upravil MuFFin0 dňa 6/4/2009, 17:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 37
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)

OdoslaťPredmet: Re: Spojka nereaguje na zosliapnutie   6/4/2009, 16:26

@MuFFin0 napísal:
neviem co sa stalo ale dnes ked som isiel z roboty tak asi tak 4 krat sa mi stalo ked som isiel preradit z trojky do styrky alebo len z trojky vyhodit rychlost tak spojka akoby vobec nezareagovala na zosliapnutie pedalu, proste normalne som pustil plyn a zosliapol spojku nadoraz a miesto toho aby otacky padli dole tak len auto zacalo brzdit motorom ako keby som iba pustil plyn a nestlacil spojku a zaroven mi ani neslo zaradit...toto sa zopakovalo asi 4 krat behom hodinovej jazdy po meste, neviete co sa mohlo stat?
Skontroluj si kvapalinu v nadobke na brzdy...a skontroluj spojkovy valcek na prevodovke pripadne hladaj nejaky naznak netesnosti alebo unik kvapaliny pod spojkovym kosom.
Návrat hore Goto down
MuFFin0
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Spojka nereaguje na zosliapnutie   6/4/2009, 17:07

ok no ja si tam asi toho moc neskontrolujem pretoze to je pre mna spanielska dedina, tak ale zajtra asi budem muset s tym skocit do servisu... rano musim ist do roboty no ale bojim sa teraz na tom jazdit, dufam ze sa mi to niekde neodfajci...len som chcel vediet ci tento problem nemal aj niekto z vas a co take by to asi mohlo byt...
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 37
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)

OdoslaťPredmet: Re: Spojka nereaguje na zosliapnutie   6/4/2009, 17:12

[quote=\"MuFFin0\"]ok no ja si tam asi toho moc neskontrolujem pretoze to je pre mna spanielska dedina, tak ale zajtra asi budem muset s tym skocit do servisu... rano musim ist do roboty no ale bojim sa teraz na tom jazdit, dufam ze sa mi to niekde neodfajci...len som chcel vediet ci tento problem nemal aj niekto z vas a co take by to asi mohlo byt...[/quote]A teraz to uz ide normalne alebo to ostalo take nahovno? Ako mozno sa zavzdusnil valcek ale to by mu musel predchadzat nejaky dovod...len tak sa sam od seba nezavzdusni. Alebo valcek uplne odisiel. Ved v servise ti urcite povedia. Samozrejme moze byt problem aj vo valci pod pedalom alebo sa nieco stalo s vytlacacou vidlickou alebo ako to nazvat...ta co tlaci na axialne lozisko.

Naposledy upravil baciluss dňa 6/4/2009, 17:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
MuFFin0
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Spojka nereaguje na zosliapnutie   6/4/2009, 17:18

no neviem ti povedat ci to "teraz" ide normalne pretoze odvtedy som na nom nesiel...tusim ze to zacalo tym ked som vchadzal na dialnicu tak som isiel do kopca na dvojke a ked som preradil na trojku a pustal spojku a stlacal plyn tak som zapocul nejake zaskripanie, no a asi za 5 minut som pocitil tento problem prvy krat a behom dalsej hodiny jazdy mi to spravilo este mozno 3 krat...
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Spojka nereaguje na zosliapnutie   

Návrat hore Goto down

Spojka nereaguje na zosliapnutie
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Spojka nereaguje na zosliapnutie
» spojka
» Spojka-Prosim o radu
» Spojka gIV 81kw AHF
» SPOJKA .....každá rada dobrá

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: