Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Tažké radenie 1notky a 2ky

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
bobs
Začiatočník
Začiatočník

Vek : 37
Registrácia : 30.09.2009
Počet príspevkov : 10
Auto : golf4,3dver.1,4

OdoslaťPredmet: Tažké radenie 1notky a 2ky   3/1/2010, 17:44

Zdravím,neviete niekto poradit?tažko sa mi radi 1notka a 2ka,auto nebolo burané:golf 4,1,4ka
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 31
Registrácia : 27.09.2007
Počet príspevkov : 2314
Auto : VW Golf IV 1,6 16V BCB

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   3/1/2010, 20:05

toto je casty problem...
riesenim byva rozobratie vycistenie a premazanie ako kulisy tak aj lanovodov...
Návrat hore Goto down
tdi_racer
Autoškolák
Autoškolák

Male
Vek : 27
Registrácia : 15.09.2009
Počet príspevkov : 139
Auto : VW Golf 4 tdi (66kw) AGR 1999 (12)

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   3/1/2010, 21:19

@ivco85 napísal:
toto je casty problem...
mne sa v poslednej dobe stalo uz viac krat ze z dvojky do trojky ani bohovi preradit ..neviem cim to je ... proste normalne som nemohol radiacu paku z tej dvojky dostat prec ... musel som par krat poskakat po spojke a potom uz isla ... ale robi mi to len z dvojky do trojky dpc ... nechapem 
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   3/1/2010, 21:25

este je mozne ze je problem so spojkou..ale to predpokladam ze by potom robilo pri vsetkych prevodoch...takze to by som vylucil...
kolko to ma natocene?? aj prevodovka ma co povedat do toho...Smile..napr taky synchron...
Návrat hore Goto down
Jojo sdi
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 43
Registrácia : 13.02.2009
Počet príspevkov : 490
Auto : GOLF 4 2001 1,9SDI AQM Uspávač hadov

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   3/1/2010, 21:28

Jedna stvorka nema lanovody Skor to može byt vola v klboch a tiahlach na prevodovke.
A kedze je chladnejsie,moze to byt aj husty olej v prevodovke...
Návrat hore Goto down
ivco85
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   3/1/2010, 21:42

no ak nema 1,4 lana ale tiahla...tak bude nieco natom co hovori jojo...
a co sa tyka hustoty oleja....to si nemyslim...pretoze by to robilo aj medzi 1 a 2
takze by som sa zameral na ten tiahlovy mechanizmus od paky az po prevodovku....pretoze tie tiahla v zavislosti od zaradeneho prevodu menia voci sebe polohu..takze je fakt velmi mozne ze v niektorom klbovom spojeni to ide tazko prave v polohe radenia z 2 na 3
Návrat hore Goto down
tdi_racer
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   3/1/2010, 21:54

@ivco85 napísal:
este je mozne ze je problem so spojkou..ale to predpokladam ze by potom robilo pri vsetkych prevodoch...takze to by som vylucil...
kolko to ma natocene?? aj prevodovka ma co povedat do toho...Smile..napr taky synchron...
uhm ma to 159 638... aaaa urcite to neni stacane .. neviem no spojka to isto nebude to by fakt robilo stale ... ale nerobi to vzdy proste ... tak dvaklrat do tyzdna sa mi to stane .,.. 
Návrat hore Goto down
tdi_racer
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   3/1/2010, 21:56

@ivco85 napísal:
no ak nema 1,4 lana ale tiahla...tak bude nieco natom co hovori jojo...
a co sa tyka hustoty oleja....to si nemyslim...pretoze by to robilo aj medzi 1 a 2
takze by som sa zameral na ten tiahlovy mechanizmus od paky az po prevodovku....pretoze tie tiahla v zavislosti od zaradeneho prevodu menia voci sebe polohu..takze je fakt velmi mozne ze v niektorom klbovom spojeni to ide tazko prave v polohe radenia z 2 na 3
uhm ... ako sa k tomu dostanem ? ze by som to nejak pozrel alebo co ? ... 
Návrat hore Goto down
Jojo sdi
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 43
Registrácia : 13.02.2009
Počet príspevkov : 490
Auto : GOLF 4 2001 1,9SDI AQM Uspávač hadov

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   3/1/2010, 22:06

Je to vidiet ked pozries medzi baterku a motor smerom k celnemu sklu,skus tie tiahla a kľby niecim prestriekat...
Návrat hore Goto down
tdi_racer
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   3/1/2010, 22:10

JOJO 7312 napísal:
Je to vidiet ked pozries medzi baterku a motor smerom k celnemu sklu,skus tie tiahla a kľby niecim prestriekat...
aha jasneeee uz asi viem .... no jasne zajtra to niecim streknem .. mam aj wd 40 alebo este mam aj konkor 101 .. to by malo pomoct .... 
Návrat hore Goto down
455BI
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 38
Registrácia : 29.04.2008
Počet príspevkov : 437
Auto : VW Golf IV Variant TDI 66kw

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   3/1/2010, 22:14

@ivco85 napísal:

Vo švagrovom SDI to boli synchróny 1. a 2. prevodového stupňa - vymenili sa a odvtedy je všetko O.K.
To je už druhá vec, koľko za to zaplatil (bolo to príšerne drahé - len sa ma nepýtajte, koľko) - zo šoku sa spamätával asi mesiac... Twisted Evil
Návrat hore Goto down
tdi_racer
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   3/1/2010, 22:17

@455BI napísal:
@ivco85 napísal:

Vo švagrovom SDI to boli synchróny 1. a 2. prevodového stupňa - vymenili sa a odvtedy je všetko O.K.
To je už druhá vec, koľko za to zaplatil (bolo to príšerne drahé - len sa ma nepýtajte, koľko) - zo šoku sa spamätával asi mesiac... Twisted Evil
  tak co uz ... ked raz treba nieco vymenit tak sa nebudem pozerat na cenu ... to uz sa clovek len zvytocne s tym trapi potom Very Happy 
Návrat hore Goto down
RACERX
Začiatočník
Začiatočník

Male
Vek : 29
Registrácia : 29.06.2009
Počet príspevkov : 28
Auto : VW GOLF 1.9 Tdi 4motion

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   4/1/2010, 15:31

no ja mam podobny problem..mne sa tazko radi z 1 do 2 ,ale aj z 3 do 2.ze by to boli ozaj tie synchrony??alebo len premazat?no ale zasa v lete je to celkom ok,horsie je v zime...
Návrat hore Goto down
Tyouko
Vodič
Vodič

Male
Registrácia : 12.01.2009
Počet príspevkov : 295
Auto : Golf IV TDI, ALH, Highline

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   4/1/2010, 19:11

@RACERX napísal:
no ja mam podobny problem..mne sa tazko radi z 1 do 2 ,ale aj z 3 do 2.ze by to boli ozaj tie synchrony??alebo len premazat?no ale zasa v lete je to celkom ok,horsie je v zime...
ak mas take tiahla ako ja tak skus zostelovat tou maticou mozno ze sa ti pohla.... funguje to tak ze nepritiahne ti celkom kulisu a nechce skocit kvalt.... ale ked das vela tak potom nedas 5.stupen ja som to mal rozladene po vymene spojky ze mi tam nechcela ist 1,2..... ale mozno to neni tym... mne pomohlo
Návrat hore Goto down
RACERX
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   5/1/2010, 17:25

@Tyouko napísal:
@RACERX napísal:
ak mas take tiahla ako ja tak skus zostelovat tou maticou mozno ze sa ti pohla.... funguje to tak ze nepritiahne ti celkom kulisu a nechce skocit kvalt.... ale ked das vela tak potom nedas 5.stupen ja som to mal rozladene po vymene spojky ze mi tam nechcela ist 1,2..... ale mozno to neni tym... mne pomohlo
no zatra ,ak sa podari tak nato kuknem... dufam ze to bude len vtom..
Návrat hore Goto down
LHGTI
Autoškolák
Autoškolák

Registrácia : 03.07.2009
Počet príspevkov : 99
Auto : VW GOLF 66KW

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   6/1/2010, 10:59

@tdi_racer napísal:
@ivco85 napísal:
toto je casty problem...
mne sa v poslednej dobe stalo uz viac krat ze z dvojky do trojky ani bohovi preradit ..neviem cim to je ... proste normalne som nemohol radiacu paku z tej dvojky dostat prec ... musel som par krat poskakat po spojke a potom uz isla ... ale robi mi to len z dvojky do trojky dpc ... nechapem
mne to tiez robi abo dalo sa povedat robilo a tiez som musel zoslapnut spojku par krat aby vyhodilo rychlost z 2 do 3 a tiez len v tych prevodoch a rovno ti poviem ze je v pi.. pritlacak a ked si natom moc zle ta spojka komplet
Návrat hore Goto down
tdi_racer
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   6/1/2010, 11:03

@LHGTI napísal:
@tdi_racer napísal:
@ivco85 napísal:
toto je casty problem...
mne to tiez robi abo dalo sa povedat robilo a tiez som musel zoslapnut spojku par krat aby vyhodilo rychlost z 2 do 3 a tiez len v tych prevodoch a rovno ti poviem ze je v pi.. pritlacak a ked si natom moc zle ta spojka komplet
uhm no je to mozne lebo v poslednej dobe som daval spojke fakt svinsky zabrat ... no to si ma moc nepotesil veru .... kolko to asi tak cele vinde ? no ak to budem muset menit tak hentu spojku co mam tak ju zoderiem este do tla ... uplne az pokym neklakne Very Happy hh
Návrat hore Goto down
LHGTI
Autoškolák
Autoškolák

Registrácia : 03.07.2009
Počet príspevkov : 99
Auto : VW GOLF 66KW

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   6/1/2010, 11:15

@tdi_racer napísal:
@LHGTI napísal:
@tdi_racer napísal:
@ivco85 napísal:
toto je casty problem...
uhm no je to mozne lebo v poslednej dobe som daval spojke fakt svinsky zabrat ... no to si ma moc nepotesil veru .... kolko to asi tak cele vinde ? no ak to budem muset menit tak hentu spojku co mam tak ju zoderiem este do tla ... uplne az pokym neklakne Very Happy hh
ta ja by som to neskusal az do tla zrobit neodporucal sa nepohnes nezaradis ziaden stupen a to bdue vecsia sranda heheh ..neviem kolko to stoji ja som to dodnes nemenil lebo to prestalo dajak robit ale lacne to urcite nieje
Návrat hore Goto down
bobs
Začiatočník
Začiatočník

Vek : 37
Registrácia : 30.09.2009
Počet príspevkov : 10
Auto : golf4,3dver.1,4

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   14/1/2010, 19:01

no postriekal som tam vsetky mozne klby obycajnym shitnym silikonovym olejom,jak tu niekto spominal,a docela to je lepsie.bude dobre,ked to budete striekat.resp.premazavat,aby medzi tym niekto druhy zaradoval rychlosti vy zatial mazte.
Návrat hore Goto down
tre-SKA
Autoškolák
Autoškolák

Male
Vek : 28
Registrácia : 13.07.2009
Počet príspevkov : 133
Auto : VW GOLF IV 1.6 SR (AKL) (r.v. 1999)

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   15/1/2010, 12:04

no ja mam presne rovnake problemy... 1 a 2 idu tazko zaradit... a pri podradovani z 3 do 2 nezaradim vobec, musim najprv dostatocne spomalit a az potom to ide... a 5 ide nekedy tazsie vyradit... neviete co s tym ?
Návrat hore Goto down
http://www.treska.eu
tdi_racer
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   19/1/2010, 21:41

uhm a este takto , nemoze to byt vydrata kulisa ? ... neviem ako to funguje na golfe ale na skodovke som raz menil kulisu ... tiez mi nesli niektore rychlosti lahko zaradit .. 
Návrat hore Goto down
RACERX
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   13/2/2010, 16:14

@RACERX napísal:
@Tyouko napísal:
@RACERX napísal:
nazdar no ja tam mam iny system, takze to asi nebude vtom..
Návrat hore Goto down
RACERX
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   13/2/2010, 16:26

@RACERX napísal:
@RACERX napísal:
@Tyouko napísal:
@RACERX napísal:
nazdar no ja tam mam iny system, takze to asi nebude vtom..
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Tažké radenie 1notky a 2ky   

Návrat hore Goto down

Tažké radenie 1notky a 2ky
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Tažké radenie 1notky a 2ky
» Ťažšie radenie do druhého stupňa
» obtiazne radenie prevodovych stupnov
» radenie rychlostí
» prevodovka pomoc

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: