Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
Brando
Začiatočník
Začiatočník

Registrácia : 27.03.2010
Počet príspevkov : 4

OdoslaťPredmet: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   27/3/2010, 10:50

Chcem kúpiť VW Golf IV benzín od r.v. 2000 do 2003 bud 1,4, alebo 1,6. Potreboval by som poradiť, ktorý benzínový motor je najspoľahlivejší. Tiez by som sa rád dozvedel, aký je to motor FSI.
Dakujem za vase odpovede.
Návrat hore Goto down
mcelroy
Autoškolák
Autoškolák

Male
Vek : 32
Registrácia : 16.04.2009
Počet príspevkov : 75
Auto : VW Golf 1,9TDI 74KW, 101PS, AXR

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   27/3/2010, 14:29

Raz som tu cital taku definiciu FSI... Furt Sa Iebe Smile ale neviem, nemam skusenosti Smile
Návrat hore Goto down
Kuric
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 30
Registrácia : 22.11.2008
Počet príspevkov : 582
Auto : VW Golf IV 1,8 20v Benzin 4Motion

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   27/3/2010, 15:06

Najspolahlivejsi Benzinovy motor je asi 1,8 T . Do mesta ti postaci ta 1,4 . Ale uz by som radsej kupil nieco novsie s Tsickovym motorom .
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent

Male
Vek : 34
Registrácia : 22.01.2009
Počet príspevkov : 1518
Auto : Golf IV 1,6 16V 2003

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   27/3/2010, 20:59

ked tak 1,6 16V mam doma a spolahlivost je vyborna(klop klop klop) a cim novsi rocnik tym lepsie. Na golf IV osadeny 1,6 FSI motorom som nepocul ziadnu chvalu,ze ma vela poruch,a v servise mi vravel ze mam byt rad ze som ho nekupil.
Návrat hore Goto down
Kuric
Pretekár
Pretekár

Male
Registrácia : 22.11.2008
Počet príspevkov : 582
Auto : VW Golf IV 1,8 20v Benzin 4Motion

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   28/3/2010, 07:19

Myslel som uz G5 s Tsi motorom , ze nech radsej dosetri a kupi nieco novsie .
Návrat hore Goto down
Brando
Začiatočník
Začiatočník

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   28/3/2010, 10:19

Ževraj najmenej poruchovy motor je 1,6, tá co sa montovala aj do Skody Octavie myslim ze ma 74 kw. Inac by som kupil 1,4 16 V, ale pocul som, ze tieto motory su tiez dost poruchove.
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent

Male

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   28/3/2010, 16:05

no tak to mas na mysli potom 1,6 SR 74kw 8V,ty co ho maju si ho pochvaluju.len pozor na prevodovky s nitmi.A do octavie sa montovali aj ine 1,6 s golfu 3 myslim ze mali okolo 55kw?? uz si nepamatam kamarat ho ma v octavii,a slape mu dobre zatial(98rocnik)
Návrat hore Goto down
SPIKEBOY
Profík
Profík

Male
Registrácia : 01.10.2008
Počet príspevkov : 1064
Auto : PASSAT 3C

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   29/3/2010, 20:44

@nikibad napísal:
ked tak 1,6 16V mam doma a spolahlivost je vyborna(klop klop klop)
Sme na tom rovnako, takže súhlasím. Smile
Návrat hore Goto down
viloaj
Vodič
Vodič

Male
Registrácia : 24.06.2009
Počet príspevkov : 167
Auto : GOLF 4, 1,4 16V AXP r.v.01

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   30/3/2010, 19:31

urcite suhlasim z 1,6 ,, naj je 1,6 SR, tie mali aj najcastejsie Octavie,, neni z nicim problem,,, ja by som bral 1,6 SR jednoznacne,,, lutujem ze som si nekupil golfa z takym motorom,,, mam 1,4 16v,, zatial mi staci na jazdenie len po meste ale nie je to auto pre rodinu, na 5 ludi je to slabe
Návrat hore Goto down
Brando
Začiatočník
Začiatočník

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   31/3/2010, 09:57

A tá 1.4 16 V čo máš, si s ním po motorickej stránke spokojný(nemám na mysli výkon)? Mal si s ním už nejaké vážnejšie problémy. Alebo sa opýtam inač, aké najčastejšie poruchy maju tieto motory?
Návrat hore Goto down
viloaj
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   31/3/2010, 12:05

najprv k tvojej otazke a potom ti poviem moj nazor preco dnes nechcem 1,4 16v...

cize som s mojim motorom po motorickej stranke velmi spokojny, menil som sice uz 2 suciastky stalo ma to 7000sk ale ziadna suciastka tu nebude naveky ako aj my,,, ci si kupis 1,6 ci 1,4 ci 1,8 stale pride cas na nejaku poruchu,,,
( len prosim ta nekupuj DISEL - som alergicky trochu na tie motory v autach.. Very Happy je to lem sam problem... kukni aj tu na fore viac ako polovica su temi na diesel a to ich je len par typov)

menil som konkretne snimac tlaku vzduchu v saciom potruby (6000 sk) a snimac teploty vody (800 sk) je to bezna vada pre kazdy motor.
snimac tlaku vzduchu v sacom ti moze odist od 70 000 km do 180 000 km na kazdom aute ,, urcite ,, jeho cena je pohybliva, pre kazdy motor ina od 1500 sk do cca 8000 sk, ked mi odisiel ten snimac tak om normalne autom dosiel do servisu na diagnostiku,, trochu motor trhal,,, ale dosiel som Very Happy
cize k spolahlivosti tolko ze je jedno aky benz. motor v golfe mas... vsade ta to caka...
s vykonom som tiez spokojny ide to dobre nato ze je to 1,4,, no mam tam aj klimu a tu ked zapnem tak to citit ale kedze jazdim prevazne sam , tak mi to nevadi. Ked uz ideme nikam autom a sme 4 osobi plus klima tak je to na uz slabe , dost slabe... ale aj tak - staci mi to,,
no a k tomu ze preco by som si dnes nekupil takyto motor???
prvy dovod : chcel som si dat oficialne plyn do auta ale mam zly kod motora a pre tento typ motora by ma to stalo velmi draho ,,, na 1,6 sr stoji montaz o polovicu menej ...
druhy dovod: keby som mal 1,6 sr tak by mi to stacilo aj z vykonom pre 5 osob a klimu Very Happy
treti dovod: mam 16 ventilov a pri 120 000km klepu... neovplivnuje to vykon motora ale je to take neesteticke,,, klepe to kus aj jak dislovy motor, ako uz som povedal neovplivnuje to vykon ani zivotnost a preto to nemienim ani opravovat lebo by ma to stalo zbytocnych 150€ a k nicomu by mi to nepomohlo,,, len estetika,,,
to je moj nazor,, mozna mi ho nikto vyvrati ale myslim ze nie
Návrat hore Goto down
viloaj
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   31/3/2010, 12:15

a este 1,6 motory su tusim 3 typy,,,
1,6 ktora ma 55 kw ako aj 1,4 16v , ale myslim ze tato 1,6 sa pouzivala len vo feliciiach a octaviach cize tento motor tiez ne,, to si radsej kup 1,4 16v
potom je 1,6 sr a to je ta stredna dobra cesta,, maly ju aj golfy aj octavie
a potom este 1,6 16ventil a ten by som nebral lebo ventili by mohli casom klepat

jedna moja prihoda: Very Happy prisiel som z autom do jednej montaznej dielne na lpg a povedal som mechanikovy ze chcem namontovat lpg do mojho auta,,, auto bolo nastartovane,,, a mechanik mi povedal,,, videl si uz dieslove auto na LPG... hehehehehehe som myslel ze sa pošikam
ono sa to da lachko rychlo odstranit ,, bud hustejsim olejom alebo vymenou hydroštelov ale je to zbytocne, casovo a financne narocne podla mna
Návrat hore Goto down
Brando
Začiatočník
Začiatočník

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   31/3/2010, 15:33

Diky za odpovede.
Návrat hore Goto down
mako
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 40
Registrácia : 23.05.2008
Počet príspevkov : 302
Auto : VW Golf IV 1,9 TDI Variant 74 kw AXR

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   31/3/2010, 16:50

Mal som 2 golfy s motorom 1,6 sr. Prvý som mal 4,5 roka a najazdil na ňom vyše 100 tisíc (pri kúpe mal 30), s tým motorom nebol problém. Ja by som šiel hocikedy do toho motora, aj keď dakto povie, že je veľmi zastaralý. No na druhej strane osvedčený dobou a pri novších určite vychytané muchy.
Návrat hore Goto down
nikibad
Agent
Agent

Male

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   31/3/2010, 21:36

@viloaj napísal:
a este 1,6 motory su tusim 3 typy,,,
1,6 ktora ma 55 kw ako aj 1,4 16v , ale myslim ze tato 1,6 sa pouzivala len vo feliciiach a octaviach cize tento motor tiez ne,, to si radsej kup 1,4 16v
potom je 1,6 sr a to je ta stredna dobra cesta,, maly ju aj golfy aj octavie
a potom este 1,6 16ventil a ten by som nebral lebo ventili by mohli casom klepat

jedna moja prihoda: Very Happy prisiel som z autom do jednej montaznej dielne na lpg a povedal som mechanikovy ze chcem namontovat lpg do mojho auta,,, auto bolo nastartovane,,, a mechanik mi povedal,,, videl si uz dieslove auto na LPG... hehehehehehe som myslel ze sa pošikam
ono sa to da lachko rychlo odstranit ,, bud hustejsim olejom alebo vymenou hydroštelov ale je to zbytocne, casovo a financne narocne podla mna
este jeden si zabudol 1,6FSi 84kw
u 1,6 16V mas mensiu udrzbu,a poruchovost ked tak uz ti len vaha vzduchu odpadla,velmi poruchova cast u aut.
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?   

Návrat hore Goto down

Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Aký je najspoľahlivejší benzínový motor v Golfe IV?
» auto mi neštartuje a zhasne za jazdy.. GOLF 4 1,9 Tdi 81 KW
» motor 1.6 ibiza do G2???
» Motor 1.9tdi do G2
» PROBLEM MOTOR

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: