Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Problém zo štartovaním za ťepla......!!!

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorSpráva
01lukasss01
Profík
Profík

Male
Registrácia : 06.09.2007
Počet príspevkov : 1088
Auto : VW G4 1,9TDI 81kW AHF

OdoslaťPredmet: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   14/9/2010, 13:31

Chalani mám taký problémik že mi auto za tepla strašne dlho štartuje... Keď je studený tak to chytí na šupu ale akonáhle sa zohreje tak štartuje aj pol minúty... Neviete mi poradiť čo tomu môže byť???? Ide o motor 1,9 TDI 81kW AHF tuším že je to kód motora... To ešte spresním... Za všedky rady ďakujem. Aha a rok výroby je 99....

Naposledy upravil 01lukasss01 dňa 14/9/2010, 13:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Nagasaki
Vodič
Vodič

Male
Registrácia : 04.04.2009
Počet príspevkov : 157
Auto : VW Golf 5 Tdi

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   14/9/2010, 13:40

...da sa to obist remapom v RJ, kde ti nastavia ze RJ si bude stale mysliet ze motor je studeny, robi to kazda chiptuningova firma cena okolo 100€, tiez sa na to chystam
Návrat hore Goto down
01lukasss01
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   14/9/2010, 13:46

Nagasaki: nič v zlom ale nechcem nič obchádzať takýmto spôsobom... Nemusí sa mi to v budúcnosti vyplatiť... Radšej kupím alebo zoženiem nove trisky či žhaviče... Sice to nebude stať 100 eur ale 200... ale viem že mi to vydrží dva krát dlhšie ako ťebe... Skorej by som bol radšej keby ste poradili v čom môže byť chyba.....
Návrat hore Goto down
Nagasaki
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   14/9/2010, 13:59

hlavne diagnostikuj spravnu chybu, aby si netlacil peniaze do novych suciastok a stale by to nebolo opravene....moze to byt starter, trysky, ale myslim ze tu uz boli podobne temy, alebo na vw clube skus pohladat
Návrat hore Goto down
01lukasss01
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   14/9/2010, 14:56

Štartér to určite nieje skorej niečo s tými tryskami alebo ja viem čím... Ale som s toho na nervy to viem určite... :-((
Návrat hore Goto down
01lukasss01
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   21/9/2010, 11:25

Arrow
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot

Vek : 38
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   21/9/2010, 19:43

ja to vidím na slabý tlak paliva pri štarte.Robilo to čerpadlo na Tolede kamarátovi 1.9 TDI.Zvíšila sa dávka paliva pri štarte a na chvílu to pomohlo.Tam odchádzalo čepadlo bol to taxík a mal niečo cez 500000 km tam sa nieje čomu čudovat.Pokial to za tepla prestalo žhavit,bol problém to naštartovat.Za studena chytalo na brk
Návrat hore Goto down
01lukasss01
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   22/9/2010, 09:53

Presne taky nejaky problem mam aj ja ze za studena na brnk a ked sa to zohreje tak to startuje dost dlho... Neviem ze ci to je zhavicmi alebo to je tym palivom... Kua ale tolko Km urcite nemam mam vsedky faktury od auta aj servisnu knizku tolko Km urcite nemam...
Návrat hore Goto down
01lukasss01
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   5/10/2010, 12:27

No tak chlapi to naozaj nikto neviete poradit co by s tim mohlo byt???
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 37
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   6/11/2010, 01:18

@01lukasss01 napísal:
Lukas sak co mi nezavolas? Skusime dvihnut startovaciu davku a uvidime ale je to len docasne riesenie. Casom sa o vrati... Riesim ten isty problem. Starter som repasoval, baterka nanovo nabita, vsetky silove ukostrenia v motorovom priestore rozobrate vycistene. Su ludia co tvrdia ze vstrekovacie cerpadlo je vybehane a ked sa este zohreje prevadzkou tak sa vôle este zvacsia a neni dostatok paliva vo valcoch a zle chyta. Ako teoria je to pekne ale ako prax som to vyvratil. Ked ze mam nezavisle kurenie v aute a predhrejem vodu tak to chyta tiez zle ale pritom vstrekovacie cerpadlo je studene. Bude to mat suvis s cidlom teploty ale zas vela ludi po vymene nebadalo vacsie zmeny. Tak tiez neviem Sad
Návrat hore Goto down
Nagasaki
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   6/11/2010, 07:25

ja, som svoj problem vyriesil zvysenou davkou paliva za tepla, startuje krasne...
Návrat hore Goto down
01lukasss01
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   6/11/2010, 09:28

@baciluss napísal:
@01lukasss01 napísal:
Lukas sak co mi nezavolas? Skusime dvihnut startovaciu davku a uvidime ale je to len docasne riesenie. Casom sa o vrati... Riesim ten isty problem. Starter som repasoval, baterka nanovo nabita, vsetky silove ukostrenia v motorovom priestore rozobrate vycistene. Su ludia co tvrdia ze vstrekovacie cerpadlo je vybehane a ked sa este zohreje prevadzkou tak sa vôle este zvacsia a neni dostatok paliva vo valcoch a zle chyta. Ako teoria je to pekne ale ako prax som to vyvratil. Ked ze mam nezavisle kurenie v aute a predhrejem vodu tak to chyta tiez zle ale pritom vstrekovacie cerpadlo je studene. Bude to mat suvis s cidlom teploty ale zas vela ludi po vymene nebadalo vacsie zmeny. Tak tiez neviem Sad
Imro je to presne ako hovoris aj ja som sa dozvedel to o teplotnom cidle a cerpadle... Udajne staci zodvihnut davku startu o 200miligram ci co to je a problem je docastne vyrieseny ale zasa to moze byt aj cerpadlo... Ale zasa to sa udajne skusa takym sposobom ze sa to za tepla ked sa ukaze ten problem obleje cerpadlo studenou vodou na schladenie a skusa sa startovat zo schladenym cerpadlom... Este sa to chystam vyskusat... Ale sak minule som ti aj zato volal len som sa ti potom uz neozval teraz mam jeden prednostny problem co sa mi stal tak musim najskor ten vyriesit... Ale dam ti vediet a hlavne ti mi daqj vediet kedy budes doma...
Návrat hore Goto down
01lukasss01
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   6/11/2010, 09:37

@Nagasaki napísal:
ja, som svoj problem vyriesil zvysenou davkou paliva za tepla, startuje krasne...

No hej ale ako pisal bacil tak sa to casom vrati je to mechanicky probleb a ten treba riesit... A ak si nebodaj dal zato tolko penazi ako si pisal tak si mohol racej investovat do repasu cerpadla a vymeni tepelneho cidla.... Za tu cenu..
Návrat hore Goto down
Nagasaki
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   6/11/2010, 10:08

predtym ako som si to dal spravit, som bol u mechanika, ktory mi pozrel tieto kriticke suciastky a vsetko bolo ok, akurat mu pisalo ze zhavice 2 a 3 by trebalo menit, sam hovoril ze tam najlepsie pomoze zvysenie davky, ze boli aj pripady ze zakaznikovi sa zdalo platit vela 100€ a pomenili mu cerpadlo trysky starter, stalo ho to cez 1500€ a furt nestartovalo a nakoniec aj tak zvysoval tu davku a odvtedy ma to startuje ako ma..
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   6/11/2010, 16:18

@Nagasaki napísal:
predtym ako som si to dal spravit, som bol u mechanika, ktory mi pozrel tieto kriticke suciastky a vsetko bolo ok, akurat mu pisalo ze zhavice 2 a 3 by trebalo menit, sam hovoril ze tam najlepsie pomoze zvysenie davky, ze boli aj pripady ze zakaznikovi sa zdalo platit vela 100€ a pomenili mu cerpadlo trysky starter, stalo ho to cez 1500€ a furt nestartovalo a nakoniec aj tak zvysoval tu davku a odvtedy ma to startuje ako ma..
No zhavice su necinne ked je motor teply. A este tam urcite hra dost velku rolu nizky tlak vo valcoch sposobeny zvacsanymi netesnostami koli tepelnej roztaznosti.
Návrat hore Goto down
klickop
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 35
Registrácia : 12.10.2007
Počet príspevkov : 303
Auto : Golf III 1.6 55kW ABU

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   6/11/2010, 19:45

ja mam obdobný problém akurát u mňa je to na benzínovom motore .
Len nejak mi nejde do hlavy prečo by to nemalo tesniť keď je to zohriate veď teplom sa veci rozťahujú a nie sťahujú
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   6/11/2010, 22:18

@klickop napísal:
ja mam obdobný problém akurát u mňa je to na benzínovom motore .
Len nejak mi nejde do hlavy prečo by to nemalo tesniť keď je to zohriate veď teplom sa veci rozťahujú a nie sťahujú
Ved prave...neviem presne ktory material ma aku roztaznos ale mam za to ze sa roztiahne valec po obvode a medzera medzi nim a piestom sa zvacsi...ale bavime sa tu asi o tisicinach mm
Návrat hore Goto down
klickop
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 35
Registrácia : 12.10.2007
Počet príspevkov : 303
Auto : Golf III 1.6 55kW ABU

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   6/11/2010, 23:04

tu nejde o rozdielnu roztažnoš ved sa všetky materialy roztiahnu a ako von tak aj dnu tak v tom by som to nevidel . Skor by som sa priklonil k tomu čerpadlu idem to aj ja tak riešiť .
Návrat hore Goto down
01lukasss01
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   8/11/2010, 09:53

@klickop napísal:
tu nejde o rozdielnu roztažnoš ved sa všetky materialy roztiahnu a ako von tak aj dnu tak v tom by som to nevidel . Skor by som sa priklonil k tomu čerpadlu idem to aj ja tak riešiť .

V tvojom benzinovom pripade by si to nemusel riesit pal cerpadlom.. V tvojom pripade to mozu byt sviecky, pal filter, teplotne cidlo a podobne ale tyka sa to len mechanickych veciciek... Lebo u benzinu mas staly tlak paliva v sisteme je tam regulator tlaku ktory je nastaveny na urcitu hranicu a udrzuje stali tlak... A cerpadlo z nadrze dokaze vyvinut vecsi tlak ako je potrebne... Musel by si mat ozaj vadne pal. cerpadlo... Takze treba poriesit ten zaklad....
Návrat hore Goto down
01lukasss01
Profík
Profík

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   8/11/2010, 09:56

@baciluss napísal:
@Nagasaki napísal:
No zhavice su necinne ked je motor teply. A este tam urcite hra dost velku rolu nizky tlak vo valcoch sposobeny zvacsanymi netesnostami koli tepelnej roztaznosti.

Imro neviem ci som dobre pochopil ze hovoris otom ze sa ti zmensi tlak v spalovacom priestore... To nieje celkom tak lebo by si to citil aj na poklese vykonu... V tomto pripade sa jedna o tepelnu roztiaznost palivoveho cerpadla... Teda rotacneho on sa teplom roztiahne a v tom pripade sa znizi tlak podavaneho paliva a tam je pes zakopany.... A pleas KEDY BUDES DOMA...?
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Problém zo štartovaním za ťepla......!!!   

Návrat hore Goto down

Problém zo štartovaním za ťepla......!!!
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 3Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Problém zo štartovaním za ťepla......!!!
» VAG, štartovanie
» problem so štartovanim nad 10°C resp. v lete...
» Problém so štartovaním - elektrika???
» Golf 1.4 Problem pri startovani

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: