Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Problem s turbon na VW G IV 99, 81 kw TDI

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
Tomi974
Začiatočník
Začiatočník

Male
Registrácia : 07.11.2010
Počet príspevkov : 8
Auto : VW G IV 99, 81 kw TDI

OdoslaťPredmet: Problem s turbon na VW G IV 99, 81 kw TDI   7/11/2010, 15:03

Cavte chlapi
Ja mam GIV 99, 81kw TDI mam problem z turbom
ked som minule siel dlhsi usek zo Slovenska do Ciech...tak my asi 20 kilometrov pre cielom nieco strelilo...myslel som ze je to koleso a chcel som zasavit ale prave nebolo kde...tak som chvilu este musel ist a vsimol som si ze ked pridam tak aby zoplo turbo tak zacne motor strasne hucat a auto nema vykon nakolko to bolo v noci tak neviem ci to dymylo.....ked som zastavil tak som skusil pridat co to robi trosku to smrdelo ale slo to normalne..ale ked som pridal druhy krat tak uz turbo oblo ticho asi sa dalo do nudzoveho rezimu.....na druhy den ked auto vychladlo a mal som cas sa tomu venovat tak po nastartovani slo v pohode a aj turbo slo normalne....ale ked sa auto dalo do pohybu tak uz zase rovnaky zvuk a aj strata vykonu a aj poriadne dymenie a uz som nemal pocit ze by sa turbo vyplo same....a chcem sa spytat ci ma niekto podobny problem a este chcem vediet ci by som natom mohol dojst do 200 kilometrov zdialeneho servisu ku znamemu alebo by boo lepsie to nechat urobit v Cechach.
Dakujem za odpoved

Naposledy upravil Tomi974 dňa 7/11/2010, 18:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
455BI
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 38
Registrácia : 29.04.2008
Počet príspevkov : 437
Auto : VW Golf IV Variant TDI 66kw

OdoslaťPredmet: Re: Problem s turbon na VW G IV 99, 81 kw TDI   7/11/2010, 17:47

Toto fórum nie je len pre 66 kw... Smile
Môj názor je taký, že to môže byť veľa vecí. Napr. vadný podtlakový snímač - to je asi najlacnejšia verzia zo všetkých možností... Skús ísť s autom opatrne, skús ho nevytáčať zbytočne (teda max. do 2000 otáčok) a keď sa Ti turbo nevypne, môže to byť ten podtlakový snímač - (na mojom aute som mal podobný problém a takto sa chybný snímač správal). V každom prípade, ak máš možnosť v Čechách dať auto na diagnostiku VAG v hociktorom škodováckom alebo vw servise, tak radšej to urob. Istota je istota, a bola by veľká škoda, keby si turbo dorazil zbytočne...
Návrat hore Goto down
Jojo sdi
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 43
Registrácia : 13.02.2009
Počet príspevkov : 490
Auto : GOLF 4 2001 1,9SDI AQM Uspávač hadov

OdoslaťPredmet: Re: Problem s turbon na VW G IV 99, 81 kw TDI   7/11/2010, 18:01

Ja si myslím,že ti rachla hadica medzi turbom a intercolerom,alebo hadica za intercolerom a jedna z možností je,že rachol samotní intercoler...
Návrat hore Goto down
Tomi974
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problem s turbon na VW G IV 99, 81 kw TDI   8/11/2010, 11:50

a tie hadice a samotny intercooler najdem v prednej pravej casti auta dole ci??.......a ak by to bol aj intercooler mozem na aute jazdit??...pretoze neviem ci budem mat prilezitost dat auto do sevisu tu...lebo pojdem v piatok na Slovensko....ale predtym chcem mrknut tie hadice a intercooler
Návrat hore Goto down
Jojo sdi
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 43
Registrácia : 13.02.2009
Počet príspevkov : 490
Auto : GOLF 4 2001 1,9SDI AQM Uspávač hadov

OdoslaťPredmet: Re: Problem s turbon na VW G IV 99, 81 kw TDI   8/11/2010, 12:31

Intercoler je pod predným pravým svetlom. Jedna hadica k nemu ide zo zadu motora,hore k pravému tlmiču a dole pod svetlo,druhá pod pravým predným nosníkom...
Jazdiť pomaličky môžeš,ale ten dym za tebou Evil or Very Mad
Návrat hore Goto down
Tomi974
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: Problem s turbon na VW G IV 99, 81 kw TDI   13/11/2010, 18:08

Super bola to len vytiahnuta hadica od intercooleru...dakujem za radu...a nemusel som to ani do servisu davat Smile
Návrat hore Goto down
455BI
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 38
Registrácia : 29.04.2008
Počet príspevkov : 437
Auto : VW Golf IV Variant TDI 66kw

OdoslaťPredmet: Re: Problem s turbon na VW G IV 99, 81 kw TDI   13/11/2010, 19:43

cheers
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Problem s turbon na VW G IV 99, 81 kw TDI   Today at 18:18

Návrat hore Goto down

Problem s turbon na VW G IV 99, 81 kw TDI
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Problem s turbon na VW G IV 99, 81 kw TDI
» Golf 1.4 Problem pri startovani
» PROBLEM MOTOR
» problem s ABS
» problem svetla

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: