Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
TDC
Autoškolák
Autoškolák

Male
Vek : 33
Registrácia : 28.09.2010
Počet príspevkov : 147
Auto : VW Golf 4 1.9TDi

OdoslaťPredmet: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   3/12/2010, 13:35

hura, spojka vymenena, idem sa s vami podelit o zazitok ..
predvcerom vecer okolo 20:00 som sa rozhodol vymenit spojku komplet aj so zotrvakom na mojom golfiku TDIcku .. komplet novy set SACHS s dvojhmotakom som zohnal za 400 eciek ..
v stredu som stihol akurat povolit poloosy a zhodit kolesa .. no a vo stvrtok som sa do toho pustil od rana od 10:00 .. vsetko slo super, par vahani, ale doobeda bolo vsetko odstrojene a prevodovka pripravena na vytiahnutie .. to mi uz musel prist pomoct kamos, lebo sam by som to nevytiahol .. najdlhsie a najzlozitejsie bolo tu prevodovku vytiahnut von Very Happy .. ten diferak a napravnica su tak sprosto dane, ze sa stale bili az sme to zazrakom dokazali vytocit a vybrat .. pak len prehodit set a bolo to .. naspat ta prevodovka sla ako pomasle, co som bol prekvapeny Smile .. a zacal som postupne odspodku auto zase davat dokopy .. nieco pred osmou vecer bolo auto nastrojene a prekvapivo nezostal ani jeden srobik, takze som bol spokojny, ALE chybal uz len naliat olej do prevodovky a dalsi kamen urazu Very Happy .. kadial to tam naliat .. nakoniec sme to naliali cez dajake cidlo co je na diferaku zhora a s usmevom ze fajront Smile .. AUTO chytilo hned na prvy start a neveril som vlastnym usiam, to auto prestalo vybrovat, motor nema ziadne zmeny v otackach, ide ako hodinky, to som fakt necakal co spravi taka vymena zotrvaku a spojky .. no a ze idem teda vyjst a previest sa, no a stlacim spojku a pedal ostal zaslapnuty Very Happy .. no hovorim si DO PIIIIIP co to zase KUUUUUUU.VA ma byt .. no a zas mi pomohol kamos a odvzdusnili sme to .. no a huraaaaaaaaaaaa skoro 21:00 cheers ide sa domov Very Happy .. citil som sa ako v novom aute, ziadne klepoty buchoty vibracie, no nadhera pre usi .. a i ked mam teraz ruky a prsty jak 50 rocny banik, stalo to za to .. na jar sa pustim rozobrat motor, turbo, sanie opat sam a na vlastnu past Smile .. zarobil som si tolko kolko by som zaplatil v servise, netrufam si povedat kolko za to pytaju (ak dakto vie nech pisne) a mam pokoj na dusicke, az dokedy sa nedotrtka daco dalsie Very Happy ..
Návrat hore Goto down
Blitzkrieg
Pilot
Pilot

Male
Vek : 38
Registrácia : 07.12.2008
Počet príspevkov : 823
Auto : vW golf IV 1.9 TDI GTI 85kw

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   3/12/2010, 14:53

nejakych 70 ecka Very Happy
Návrat hore Goto down
Champion
Vodič
Vodič

Male
Vek : 40
Registrácia : 26.08.2009
Počet príspevkov : 228
Auto : VW GOLF IV

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   3/12/2010, 15:18

ja som platil 100€
Návrat hore Goto down
http://www.go4sound.sk
krepy
Začiatočník
Začiatočník

Male
Vek : 42
Registrácia : 28.07.2009
Počet príspevkov : 34
Auto : vw golf 4 1,9 tdi ahf

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   4/12/2010, 18:56

@TDC napísal:
hura, spojka vymenena, idem sa s vami podelit o zazitok ..
predvcerom vecer okolo 20:00 som sa rozhodol vymenit spojku komplet aj so zotrvakom na mojom golfiku TDIcku .. komplet novy set SACHS s dvojhmotakom som zohnal za 400 eciek ..
v stredu som stihol akurat povolit poloosy a zhodit kolesa .. no a vo stvrtok som sa do toho pustil od rana od 10:00 .. vsetko slo super, par vahani, ale doobeda bolo vsetko odstrojene a prevodovka pripravena na vytiahnutie .. to mi uz musel prist pomoct kamos, lebo sam by som to nevytiahol .. najdlhsie a najzlozitejsie bolo tu prevodovku vytiahnut von Very Happy .. ten diferak a napravnica su tak sprosto dane, ze sa stale bili az sme to zazrakom dokazali vytocit a vybrat .. pak len prehodit set a bolo to .. naspat ta prevodovka sla ako pomasle, co som bol prekvapeny Smile .. a zacal som postupne odspodku auto zase davat dokopy .. nieco pred osmou vecer bolo auto nastrojene a prekvapivo nezostal ani jeden srobik, takze som bol spokojny, ALE chybal uz len naliat olej do prevodovky a dalsi kamen urazu Very Happy .. kadial to tam naliat .. nakoniec sme to naliali cez dajake cidlo co je na diferaku zhora a s usmevom ze fajront Smile .. AUTO chytilo hned na prvy start a neveril som vlastnym usiam, to auto prestalo vybrovat, motor nema ziadne zmeny v otackach, ide ako hodinky, to som fakt necakal co spravi taka vymena zotrvaku a spojky .. no a ze idem teda vyjst a previest sa, no a stlacim spojku a pedal ostal zaslapnuty Very Happy .. no hovorim si DO PIIIIIP co to zase KUUUUUUU.VA ma byt .. no a zas mi pomohol kamos a odvzdusnili sme to .. no a huraaaaaaaaaaaa skoro 21:00 cheers ide sa domov Very Happy .. citil som sa ako v novom aute, ziadne klepoty buchoty vibracie, no nadhera pre usi .. a i ked mam teraz ruky a prsty jak 50 rocny banik, stalo to za to .. na jar sa pustim rozobrat motor, turbo, sanie opat sam a na vlastnu past Smile .. zarobil som si tolko kolko by som zaplatil v servise, netrufam si povedat kolko za to pytaju (ak dakto vie nech pisne) a mam pokoj na dusicke, az dokedy sa nedotrtka daco dalsie Very Happy ..

cau a kde si prosim ta zohnal cely ten set ak by som mohol vediet?a ako sa odvzusnuje spojka lebo sa asi tez chystam menit.to mas 81 kw?
Návrat hore Goto down
Jojo sdi
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 43
Registrácia : 13.02.2009
Počet príspevkov : 490
Auto : GOLF 4 2001 1,9SDI AQM Uspávač hadov

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   4/12/2010, 19:44

Sorry,ale to je čo za názov témy Question Exclamation
Návrat hore Goto down
TDC
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   5/12/2010, 14:48

krepy ja mam 74kw, mozem sa ti spytat na 81kw a mozem ti to aj poslat kurierom .. napis mi pm co potrebujes a pisnem ti naspat .. a odvzdusnili sme to tam ako je hydraulicky valcek zhora, tak tam hned vedla tej hydraulickej hadicky je taky ventil a ten som tusim s 10nou klucom odsroboval, ale to som si spravil robotu navyse, lebo ja som to odsroboval predtym ako som daval dole ten valcek (cierny) a to sa nemusi, len ho zhodis a potom nemusis odvzdusnovat a ak by nahodou, tak si kup aj brzdovu kapalinu, ta ti tlaci cez tu hydrauliku aj na ten spojkovy valec ..
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 36
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   9/12/2010, 23:52

Super gratulujem len tak dalej...inak obcas pri nahadzovani prevodovky to zvyknu byt porody Very Happy tak ste mali stastie. Upravil som aj nazov temy Wink
Návrat hore Goto down
krepy
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   24/12/2010, 13:26

@TDC napísal:
krepy ja mam 74kw, mozem sa ti spytat na 81kw a mozem ti to aj poslat kurierom .. napis mi pm co potrebujes a pisnem ti naspat .. a odvzdusnili sme to tam ako je hydraulicky valcek zhora, tak tam hned vedla tej hydraulickej hadicky je taky ventil a ten som tusim s 10nou klucom odsroboval, ale to som si spravil robotu navyse, lebo ja som to odsroboval predtym ako som daval dole ten valcek (cierny) a to sa nemusi, len ho zhodis a potom nemusis odvzdusnovat a ak by nahodou, tak si kup aj brzdovu kapalinu, ta ti tlaci cez tu hydrauliku aj na ten spojkovy valec ..

takze uz mam aj ja po vymene celeho setu dvojhmotak lamela pritlacak lozisko znacka luk a vyslo ma to na 430e za matros robotu som robil sam teda s kamosom 5 hodin bolo vybratie a a 4 hodinky nahodenie vsatko v pohode akurat po vymene zostal pedal taky slabucky pekne radi vsetko ale meky asi si to potrebuje sadnut neovzdusnoval som lebo nebol dovod .takze diky
Návrat hore Goto down
Champion
Vodič
Vodič

Male
Vek : 40
Registrácia : 26.08.2009
Počet príspevkov : 228
Auto : VW GOLF IV

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   24/12/2010, 14:17

9 hodin v prdeli scratch , 100€ v servise sa mi skor oplati a mam to urcite lepsie ako v home podmienkach.
Návrat hore Goto down
http://www.go4sound.sk
TDC
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   4/1/2011, 16:38

no zalezi ci sa na to citis .. a myslim, ze to neni nic take hrozne, ze by som to daval do servisu .. teda napoprve je to drina,ale prides na to ,ze to je lahke .. samozrejme, ked mas na to dostatok miesta a potrebnych veci, keby nemame zdvihak, tak to dam tiez do servisu, ale kazda skusenost sa hodi Smile
Návrat hore Goto down
mafik
Začiatočník
Začiatočník

Registrácia : 30.04.2010
Počet príspevkov : 16

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   6/1/2011, 20:03

SACHS SPOJKA SO ZOTRVAKOM DVOJHMOTA CENA 352€ KOMPLET S ložiskom
ak niekto potrebuje ozvite sa
Návrat hore Goto down
krepy
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   6/1/2011, 20:38

@mafik napísal:

to je dobra cena mohol som mat usetrene 100 eur ale co uz
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 36
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   5/2/2011, 19:35

@mafik napísal:
Urcite sa coskoro ozvem.
Návrat hore Goto down
mafik
Začiatočník
Začiatočník

Registrácia : 30.04.2010
Počet príspevkov : 16

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   5/2/2011, 21:12

OK NENI PROBLEM
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky   

Návrat hore Goto down

Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Vymena spojoveho setu aj so zotrvakom...nove poznatky
» VR6 chod motora
» Turbo 1,9 tdi
» Vymena gum stabilizatora
» vymena budikov za polodot alebo maxidot

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: