Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

rucna brzda takmer neucinna

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
MIRECC
Pilot
Pilot

Vek : 37
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i

OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   17/4/2013, 20:04

rada za melon- na tu trubku čo si odkrutil presne pasuje tá gumička z odvzdušnováka.Z tade ju vždy zoberiem a nasuniem na trubku,to vydrží aj týžden a nič netečie.Pri montáži ju dam dole z trubky a nasuniem na odvždušnovák čiže ju ani nestratím..
Návrat hore Goto down
Nero.Caesar.Uno
Začiatočník
Začiatočník

Male
Registrácia : 13.07.2012
Počet príspevkov : 20
Auto : Volkswagen Golf IV, 1.9 TDI, 66kw - chip 81kw, AHL, 2001

OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   17/4/2013, 20:18

Tak to je ozaj rada na nezaplatenie, skutočne ma to nenapadlo. Škoda. Nabudúce sa mi to už nestane, že by mi vytiekla kvapalina.

Len ako to ešte dokonale doma odvzdušniť. So zapnutým motorom, s vypnutým...kvôli tomu ABS.
Návrat hore Goto down
indian
Začiatočník
Začiatočník

Male
Registrácia : 30.07.2008
Počet príspevkov : 22
Auto : VW Golf IV Variant 1.9TDI ALH, VW Golf IV Variant 1.9TDI AGR

OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   23/7/2013, 16:43

Mal som tiez problem s neucinnou rucnou brzdou (povodny majitel menil lanka a nenastavil), tak som to nastavil podla navodu. Teraz mam ale iny problem. Prave zadne koleso je permanentne ciastocne zabrzdene. V lanku problem nie je. Ked je rucna dole, lanko je volne a da sa potiahnut oboma smermi. Asi bude zaseknuty piestik. Takze ma caka zrepasovanie strmena. Este som to nerobil ani nevidel, tak uz 3 dni hladam na nete navod ale nic. (to Nero.Caesar.Uno: dik aspon za fotky). Ak niekto nejaky navod pozna, napiste pls odkaz. Tych, co to uz robili prosim o postup, na co si dat pozor, ake naradie treba,...

Dakujem.
Návrat hore Goto down
Nero.Caesar.Uno
Začiatočník
Začiatočník

Male
Registrácia : 13.07.2012
Počet príspevkov : 20
Auto : Volkswagen Golf IV, 1.9 TDI, 66kw - chip 81kw, AHL, 2001

OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   26/7/2013, 13:05

Nazdar indian Very Happy, neviem či si sa už do toho pustil a spravil to... Fotiek som sem dal dosť, dúfam že niekomu raz pomôžu, na to je tu predsa toto fórum.

Píšeš, že máš pravé zadné koleso "čiastočne zabrzdené" (týmto si predstavujem, že koleso trošku brzdí ale napriek tomu sa ešte točí), vylúčil si teda správne lanko ručnej brzdy. Poradil by som ti ešte vyskúšať niečo, choď pod auto (ručná samozrejme povolená) a pozri tú tzv. páku ručnej brzdy (mám to aj na fotkách s tými šípkami), mne sa to vôbec nepohybovalo, malo by to voľne chodiť resp. menšou silou stlačiť dole a samé vyskočiť nahor. Môžeš si to porovnať aj s opačným kolesom, kde ti to funguje správne. Potom skús ďalšiu vec, koleso na zdvihák a niekto nech zabrzdí pedálom, tvoja úloha bude v tomto prípade zistiť, či je koleso zabrzdené alebo nie...ako sa to správa.

Ale ako píšeš, zatiaľ sa zdá, že niečo zasekáva piestik, pri troche šťastia by to nemuselo byť až také ťažké opraviť. Uvidíme čo napíšeš Rolling Eyes.
Návrat hore Goto down
pithon6
Vodič
Vodič

Male
Vek : 32
Registrácia : 09.05.2009
Počet príspevkov : 169
Auto : golf 1.6 SR r.v. 1999

OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   26/7/2013, 13:57

tiez som mal ten problem prave zadne koleso mne brzdilo stale tak som kupil strmene vymenil a vsetko ide ako ma konecne Smile 
Návrat hore Goto down
indian
Začiatočník
Začiatočník

Male
Registrácia : 30.07.2008
Počet príspevkov : 22
Auto : VW Golf IV Variant 1.9TDI ALH, VW Golf IV Variant 1.9TDI AGR

OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   6/8/2013, 15:58

Tak problem nie je v piestiku ale v tej pake rucnej brzdy, ktora sa nevracia. Ked som ju vratil rucne (islo to dost tazko), tak sa koleso odbrzdilo. Pri stlaceni brzdoveho pedalu koleso brzdi. Skusim to rozobrat a opravit. Ak sa podari a bude trochu casu,  napisem aj nejaky navod.
Návrat hore Goto down
mobze
Začiatočník
Začiatočník

Male
Vek : 34
Registrácia : 21.04.2011
Počet príspevkov : 11
Auto : golf iv 1.6 75kw

OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   17/4/2014, 19:15

chystal som sa na výmenu lán ručnej brzdy ale tie staré nemožem dostať z z toho kovového vodítka cez ktoré vedú poradťe ako na to či to treba vytiahnuť celé aj s tým lebo to vyzerá že to kovové vodítko by tam malo ostať asi by bolo pracné dostať ho potom naspať
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič

Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip

OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   18/4/2014, 01:23

kovove voditka-trubky ktore vedu stredom do interieru k rucnej pake tie su na pevno . . .z tych musis vybrat lanovod chyt koniec kliestami pri voditkach a trocha pootacaj nim pojde to . . je tam spina zaoxidovane preto ide tachcsie von
Návrat hore Goto down
mobze
Začiatočník
Začiatočník

Male
Vek : 34
Registrácia : 21.04.2011
Počet príspevkov : 11
Auto : golf iv 1.6 75kw

OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   18/4/2014, 08:54

vdaka za radu aj som si myslel že hrubá sila zvítazí len som sa chcel ujistiť skôr ako tam dačo odtrhnem alebo pokazím
Návrat hore Goto down
viloaj
Vodič
Vodič

Male
Vek : 29
Registrácia : 24.06.2009
Počet príspevkov : 167
Auto : GOLF 4, 1,4 16V AXP r.v.01

OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   11/5/2014, 20:18

cawko, ja by som vymenil alebo len najprv skusil premazat bovdeny. potom pretesnit prasiatka,  vybrat piestiky a vycistit, nova sada tesniva stoji okolo 7€ na jednu stranu, plus mozte dopasovat pruzinky na paku ovladania rucnej brzdy.  
casto sa stava ze mechanizmus ovladania rucnej brzdy sa zasekava a ostava vysiet, tym sa prehrieva a aj nici kotuc, tomu napomaha pruzina aby sa odbrzdilo uplne.

Návrat hore Goto down
lubokoty
Autoškolák
Autoškolák

Male
Vek : 40
Registrácia : 09.10.2007
Počet príspevkov : 66
Auto : GOLF IV 1,9 Tdi, ALH, 66kW, Golf VI 1,6Tdi 77kW

OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   20/8/2014, 21:12

pred chvilkou som pisal o podobnom probleme, z mojich skusenosti - skontolovat dosky, budu hrdzou prilepene na strmeni a preto problem s brzdami, vybrat ,vycistit, prebrusit trosky dosky v mieste kde to je zlepene a vsetko bude fungovat ako ma, casto je problem tu aj na ostatnych autach ako vw
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: rucna brzda takmer neucinna   Today at 22:28

Návrat hore Goto down

rucna brzda takmer neucinna
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» rucna brzda takmer neucinna
» Rucna brzda - lanovody
» ručná brzda
» Zamrznuta rucna...
» Bliká mi červený (!)

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Podvozok-
Prejdi na: