Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Toci toci ale nechyti :-(

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
sad47
Začiatočník
Začiatočník

Registrácia : 18.11.2010
Počet príspevkov : 28
Auto : VW Golf IV r.v. 2001 [1.6 16v 77kW]

OdoslaťPredmet: Re: Toci toci ale nechyti :-(   4/5/2011, 23:16

Mas uz predstavu co ta bude stat oprava?
Návrat hore Goto down
MIRECC
Pilot
Pilot

Vek : 38
Registrácia : 13.04.2008
Počet príspevkov : 898
Auto : VW GOLF VR6 SYNCRO,VW GOLF 1 Cabrio,Škoda Superb 1.8T,Seat Toledo I 1.8i

OdoslaťPredmet: Re: Toci toci ale nechyti :-(   5/5/2011, 00:01

taketo opravy ak sa robia profesionalne a odborne tak stoja cca 700-800 eur,na kolene za polovicu ale na hovno
Návrat hore Goto down
Blitzkrieg
Pilot
Pilot

Male
Vek : 38
Registrácia : 07.12.2008
Počet príspevkov : 823
Auto : vW golf IV 1.9 TDI GTI 85kw

OdoslaťPredmet: Re: Toci toci ale nechyti :-(   5/5/2011, 08:09

sucitim s Tebou, no hned na zaciatku ked ti to neslo si mal auto vziat do servisu,lebo ako pises ked prednedavnom menili rozvody mozno oni nieco posrali, uprimne neverim tomu ze sa niecoho dovolas aj ked ti to prajem. Tak drzime palce a cakame nanazov toho servisu:D
Návrat hore Goto down
unex
Autoškolák
Autoškolák

Male
Vek : 31
Registrácia : 07.08.2008
Počet príspevkov : 76
Auto : VW Golf MK3 TDi GT 81kW AFN ex: VW Golf CL 1990 1.6 PN (51kW 70PS)

OdoslaťPredmet: Re: Toci toci ale nechyti :-(   12/6/2011, 08:56

nieco velmi podobne sa mi stalo tiez, taktiez som z Kosic Smile auto slo slo a zrazu ako keby sa vypol motor na ceste z KE na bukovec dole kopcom - ti co ste odtial a poznate tu cestu, tak vieze, ze to nebol a sranda ubrzdit a zastavit bez posilnovaca brzd na tych serpentinkach
u mna - voda v motore, odislo tesnenie pod hlavou... s autom som obehal asi 10 servisov v KE ... dakujem znamemu, ktory ma tahal po celych kosiciach krizom krazom... 100 km s nulovou spotrebou Smile
auto skoncilo nakoniec v jednom servise - ADCars, kde to cele vraj opravili... komplet GO motora, rozvody, vubrus hlavy + tesnenia, zhavice, kable na zhavice z Octavie atd atd.
aj tak nedoriesili problem so zlymi studenymi startami, resp. ked auto dlho stoji... pol roka jazdim tak, ze autu pridam pred vypnutim motora, potom rano celkom OK startuje...
posunul som sa v pred, ked som si kupil VAG kabel a robil diag - neustale vypisovalo chybu cidla chladiacej kvapaliny ak po premazani chyb... ani vymena nepomohla... nakoniec som problem vyriesil - home made relatko na teple starty (fajn navod je na dieselpower.cz fore) tam bolo zle zapojene, cize zhavilo 20 sekund, lebo rozpojilo obvod s cidlom Smile toto som odstranil, no mometalne so zapojenym cidlom auto nenastartuje ani za nic - tocit toci, biely dym husty sa vali z vyfuku, ale nic.... az po odpojeni cidla to nastartuje...
robil som pri tom VAG:
00550 - Regulace pocatku vstriku
17-10 - regulacni diference - Sporadicky

podla VIS-u:
Pricina:
pociatok vstreku nie je v poriadku, prestavovacia draha cerpadla je zablokovana necistotami alebo kovovymi stepinami, prerusene alebo upchate vedenie paliva, vedenie k ventilu pre zaciatok vstreku prerusene, poskodeny alebo vadny ventil pre pociatok vstreku

Prejavy:
zle startovanie, nizky vykon, motor ma nastaveny skorsi pociatok vstreku

Riesenie:
kontrola nastavenia pociatku vstreku, kontrola vedenia paliva, kontrola vedenia k ventilu pre pociatok vstreku, kontrola alebo vymena ventilu, kontrola pojistiek

je tam toho dost, co moze byt zle, ale naskor nieco okolo toho cerpadla, mozno ze aj fakt nejaky sajrajt v nom... vyse polroka pouzivam aditivum VIF, mozno stiahlo bordel z palivovej sustavy k cerpadlu, neviem... alebo je to vsetko len vecou nastavenia cerpadla (simulacia ladoveho motora - odpojenie cidla kvapaliny - nekonecny odpor a auto startne - da mu najvacsiu starovaciu davku)...

takze problem priblizne najdeny, aj ked VIS dava na vyber z vela moznosti Smile
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Toci toci ale nechyti :-(   

Návrat hore Goto down

Toci toci ale nechyti :-(
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Toci toci ale nechyti :-(
» Start za studena ... porod (81kW AHF)
» ventilator chladica
» Nestartuje
» ťažko ide servo

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: