Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Auto raz dlho štartuje, raz kratko

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
AutorSpráva
IbansheeI
Vodič
Vodič

Male
Registrácia : 18.06.2011
Počet príspevkov : 166
Auto : VW Golf IV 1.9TDI, 81kw

OdoslaťPredmet: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   20/10/2011, 22:12

Zdravim golfaci.. vsimol som si na mojom golfe ze raz nastartuje takmer hned.. a niekedy mu to trva dlhsie.. nezalezi na tom ci je motor teply alebo studeny.. myslel som ze to je baterka ale potom som rano nasadol do studeneho auta a nastartovalo hned.. je mi to divne ved keby bola zla baterka tak by mu to trvalo stale dlho nie? co sa tyka VAG-u ziadnu chybu som tam nemal.. a auto startujem vzdy az po nažhaveni.. viete mi poradit co by to mohlo byt?
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič

Registrácia : 16.03.2009
Počet príspevkov : 222
Auto : Vw Golf IV 1.9 Tdi PD 74 kw + chip

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   20/10/2011, 23:53

no mozno to budu tie male gumicky na filtry paliva zavzdusnuje ti filter. . na tom plaste co strkas do filtra su tam asi 2 podobny problem som raz mal aj ja vymenil som a pomohlo. . . . skus vela nestoja
Návrat hore Goto down
IbansheeI
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   21/10/2011, 00:02

inak toto som si vsimol ze v jednej tej hadicke co mi ide do palivoveho filtra bola bublina.. tak je dost mozne ze je to tym.. aj som na to zabudol.. dik ze si mi to pripomenul.. Smile
Návrat hore Goto down
dr_obesenec
Profík
Profík

Male
Vek : 32
Registrácia : 18.01.2009
Počet príspevkov : 1042
Auto : VW GOLF II 1.6

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   21/10/2011, 06:48

obcas ti "padne nafta a obcas nie"
Návrat hore Goto down
Jojči
Autoškolák
Autoškolák

Male
Vek : 27
Registrácia : 17.04.2011
Počet príspevkov : 58
Auto : Golf IV 81kw

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   21/10/2011, 11:09

zdravím vás mám podobný problém doteraz mi auto štartovalo na brnknutie fakt či zima či leto... len momentálne mi tiež raz naštartuje hned a raz dlhšie točí no myslel som si že je to baterka lebo keď je už auto zohriate rozbehané tak štartuje dobre, tak sme ju premerali a tá má v kludnom stave cez 12 a pol a pri behu motora niečo cez 15 takže tá je v uplnom poriadku... niekto mi hovoril, že to môže robiť startér, môže to byť on? mimochodom nedávno som menil palivový filter a vymenil som tam aj všetky gumičky takže to by malo byť ok.
Návrat hore Goto down
IbansheeI
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   21/10/2011, 11:44

pokial startuje dobre len ked je auto zohriate tak myslim ze to mozu byt zhavice.. no niesom isty.. uvidis co ti poradia skusenejsi..
Návrat hore Goto down
Jojči
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   21/10/2011, 14:38

aj žhaviče mám nové komplet všetky teda pred pol rokom som ich menil ale si myslím, že by mali byť ešte ok
Návrat hore Goto down
IbansheeI
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   20/11/2011, 14:49

tak ludia.. kontrolovali sme privod paliva, vymienali sme tu sponu na palivovom filtry pretoze bola cela vyhegana.. vymenili sme vsetky zhavice za nove BOSCH a auto teraz aj tak startuje dost dlho cize baterka.. zrejme budem kupovat novu.. v starom golfe som mal znacku banner a startoval na lusk.. tak rozmyslam ci aj teraz zobrat od nich.. inak v aute nemam ziadne mega audio takze nemusi to byt moc silna bateria.. poradte mi prosim co kupit.. bounce dik
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   20/11/2011, 15:36

@Jojči napísal:
zdravím vás mám podobný problém doteraz mi auto štartovalo na brnknutie fakt či zima či leto... len momentálne mi tiež raz naštartuje hned a raz dlhšie točí no myslel som si že je to baterka lebo keď je už auto zohriate rozbehané tak štartuje dobre, tak sme ju premerali a tá má v kludnom stave cez 12 a pol a pri behu motora niečo cez 15 takže tá je v uplnom poriadku... niekto mi hovoril, že to môže robiť startér, môže to byť on? mimochodom nedávno som menil palivový filter a vymenil som tam aj všetky gumičky takže to by malo byť ok.
cawko s pribudajucimi - teplotami mal som podobny problem dlhy start aj po nabiti to velmi nepomohlo a baterku som takisto mal ako ty po namerani cez 12 ale pri zatazovom teste uz nebola dobra iba nejakych 8 tak som ju musel menit . .pri chode ti vzdy bude ukazovat viac dobija ju alternator . . vonku prituhne a nenastartoval by som vobec uz straca kapacitu . . .kupil som novu a vsetko frci ako maa na brnknutie . . znacka 4 MAX 74 Ah 680A svokor iba tieto predava
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 36
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   21/11/2011, 00:18

@Jojči napísal:
Tak ta tvoja teoria nehovori o tom ze baterka je dobra. To ze ma 12V v klude je ok to ze ma 15V po nastartovani znamena ze ti dobre dobija alternator. Ci je dobra baterka zistis tak ze ju das pod zataz a budes merat ubytok napatia. Su na to meraky ale najlepsie ist do servisu na baterky a tam ti povedia v akom je stave.
Návrat hore Goto down
IbansheeI
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   14/12/2011, 18:45

klubaci moj problem je bohuzial stale aktualny.. :-/ vymenil som zhavice, mam novu baterku aj palivovy filter by mal by v poriadku.. stale mi pocas jazdy blika zhavenie, (brzdy svietia ako maju) lenze problem je ze auto pri studenom starte tak neako divne trha (ako keby sa nechceli chytit vsetky valce alebo neviem ako to popisat a zvykne zadimit na bielo) a pri zohriatom motore niekedy naskoci skor niekedy mu to trva dost dlho.. inak auto taha super, nedymi a nemam s nim ziadny iny problem okrem tohto.. VAG vypisal chybu 01268 cize nieco s davkovanim paliva.. viete poradit? uz si neviem rady Crying or Very sad
Návrat hore Goto down
pablo1
Pretekár
Pretekár

Male
Registrácia : 02.06.2009
Počet príspevkov : 432
Auto : Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,FB PP764+soft Bhmotor 108kw,334nm

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   14/12/2011, 18:49

vymen starter alebo si ho daj zrepasovat a uvidis ze to bude on.Pred rokom som mal presne tento isty problem a po vymene startuje super
Návrat hore Goto down
gabesz0102
Agent
Agent

Male
Vek : 35
Registrácia : 25.10.2008
Počet príspevkov : 1576
Auto : MK2,GIV

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   14/12/2011, 22:04

@IbansheeI napísal:
klubaci moj problem je bohuzial stale aktualny.. :-/ vymenil som zhavice, mam novu baterku aj palivovy filter by mal by v poriadku.. stale mi pocas jazdy blika zhavenie, (brzdy svietia ako maju) lenze problem je ze auto pri studenom starte tak neako divne trha (ako keby sa nechceli chytit vsetky valce alebo neviem ako to popisat a zvykne zadimit na bielo) a pri zohriatom motore niekedy naskoci skor niekedy mu to trva dost dlho.. inak auto taha super, nedymi a nemam s nim ziadny iny problem okrem tohto.. VAG vypisal chybu 01268 cize nieco s davkovanim paliva.. viete poradit? uz si neviem rady Crying or Very sad
kamos mal podobny problem na O1 -cke,vymenil zhaviacie relatko,cca11 eciek. Wink odvtedy pokoj.
Návrat hore Goto down
IbansheeI
Vodič
Vodič

Male

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   17/12/2011, 22:43

lenze auto aj ked je zohriaty motor tak niekedy strasne dlho startuje.. tak myslis ze to moze byt relatko zhavicov? ked je zoriaty tak mu az tak tie zhavice netreba nie?
Návrat hore Goto down
Jojči
Autoškolák
Autoškolák

Male

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   17/12/2011, 23:14

Mali ste vy veru pravdu Smile vymenil som baterku Smile zainvestoval som a kupil som Vartu Twisted Evil a štartuje ako pán Very Happy a čomu som sám nechcel veriť tak teraz sa podržte bola tam baterka ešte od výroby takže 12 ročná baterka ktorá bola do teraz bezproblémová he inak tiež Varta tak som ostal verný značke Wink
Návrat hore Goto down
Sladoo
Začiatočník
Začiatočník

Male
Registrácia : 25.08.2011
Počet príspevkov : 47
Auto : Golf IV Variant Pacific 1.9 TDI 66kW r.v.2003

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   18/12/2011, 19:48

cauko
ja mam tiez Vartu od vyroby, takze 8 rokov a az tuto zimu zacina trosicka horsie startovat ked mrzne, ale predpokladam ze este cosi vydrzi. Ja sa rozhodujem, ci bude dalsia Varta, alebo Bosch..
Návrat hore Goto down
mr
Začiatočník
Začiatočník

Male
Vek : 33
Registrácia : 17.10.2011
Počet príspevkov : 6
Auto : VW Golf 1.6 16 V

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   18/12/2011, 22:25

Ja som tiez mal podobny problem len ja mam benzin...A to bolo len leto a na koniec sa prislo na to ze to bolo cerpadlo Crying or Very sad Vymenilo sa a je pokoj Smile
Návrat hore Goto down
Sladoo
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   19/12/2011, 19:05

Ja sa len neviem este rozhodnut, ci dam originalnych 70 Ah, alebo dat silnejsiu. Priestoru je tam dost, tak neviem.. Moja teoria je, ze cim silnejsia baterka, tym menej trpy pri startoch, ale zasa viacej trpy alternator..
Návrat hore Goto down
Flatronik1
Vodič
Vodič

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   19/12/2011, 22:05

74 Ah mam a je to ok a taka tam bola od vyroby varta. . niesom si isty ale silnejsia je asi rozmerovo ina ta sa ti tam nevojde tie su zrejme na mensie nakladne auta
Návrat hore Goto down
Sladoo
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   20/12/2011, 20:47

No uz si to nepamatam presne, ale meral som to, a vojde sa mi tam myslim (neviem) o 5 az 6 cm dlhsia baterka, 90 Ah z BMW mi tam uz nesedela, ale nieco medzi tym by sa tam malo vojist.
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Auto raz dlho štartuje, raz kratko   Today at 15:55

Návrat hore Goto down

Auto raz dlho štartuje, raz kratko
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» auto mi neštartuje a zhasne za jazdy.. GOLF 4 1,9 Tdi 81 KW
» neštartuje
» Ako mám najlepšie a najlacnejšie zniziť auto pls pomoc..
» wolfsburg auto muzeum
» Ukradnuté auto sa našlo. Ale čo prístup policajtov?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: