Klub fanúšikov a nadšencov značky VW Golf

DomovPortálE-ShopFAQRegistráciaKontaktPrihlásenie

Share | 

Strácam ťah

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
kudlo
Autoškolák
Autoškolák

Male
Vek : 29
Registrácia : 30.05.2008
Počet príspevkov : 128
Auto : Golf 4 - 66kw

OdoslaťPredmet: Strácam ťah   30/5/2008, 22:31

Caute, som tu novy. Mam golf 4 66kw a straca mi tah, uz som vymenil aj vazic vzduchu ale obavam sa ze budu pridrete lopatky na turbe. Vypina mi ho na 4 pri 3000 ot. a pri 5 uz pri 2500 ot. Robi to zamozrejme na kazdom stupni,zalezi do kolko ho vytocim.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male
Vek : 36
Registrácia : 05.09.2007
Počet príspevkov : 2241
Auto : VW BORA 99, 1.9TDI AGR(66kW v serii)

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   30/5/2008, 22:59

kudlo napísal:
Caute, som tu novy. Mam golf 4 66kw a straca mi tah, uz som vymenil aj vazic vzduchu ale obavam sa ze budu pridrete lopatky na turbe. Vypina mi ho na 4 pri 3000 ot. a pri 5 uz pri 2500 ot. Robi to zamozrejme na kazdom stupni,zalezi do kolko ho vytocim.
Daj to na VAG...skontroluj si vsetky tenke podtlakove hadicky...najlepsie by bolo ich nafuknit a pocuvat ci nefucia alebo mydlovou vodou poliat a sledovat ci sa netvoria bublinky. Skontroluj si sacie vysokotlake potrubie...cize za kompresorom turba dalej k IC az po sacie parohy. Skontroluj si ventil obmedzovania plniaceho tlaku N75...najdes ho pod kapotou na prepazke medzi kabinou a motorovym priestorom priblizne v polovici sirky celneho skla...su tam dva...je to ten blizsie k baterke. Skontroluj na nom aj konektor... Rozpoj do a pozri piny. Kazdopadne by bolo najlepsie pozriet to cez VAG. Moze to byt vela dalsich dovodov preco....
Návrat hore Goto down
Marshall_G_IV
Profík
Profík

Male
Registrácia : 23.04.2008
Počet príspevkov : 1102
Auto : Passat B5.5 1.8T 110kW

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   4/6/2008, 10:46

kudlo napísal:

Motor najednou prestane tahnout a jede max 130, po chcípnutí a opětovném nastartování je vše zase v pohodě - padá do nouzového režimu, pravděpodobná závada regulace turba, nebo to taky může dělat ucpaný vzduchoví filtr. Napýchnout na VAG a nechat zkontrolovat kolik tlačí turbo, jestli se reguluje. Většinou je ve zatuhlé naklápění lopatek a nebo špatný ventilem N75.
Pro ty co mají vag:
Měření regulace lopatek
Motor -> měřící blok 11
- nahrát data
- na čtvrtý nebo pátý převodový stupeň dejte plný plyn od 1500-2000 až do 3500-4000 otáček
- otevřete log soubor
- zobrazte graf
- u sériového vozu je možno zpozorovat špičku při 2.1baru, rychle zregulovanou na 1.9 v celém rozsahu otáček
Návrat hore Goto down
455BI
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 39
Registrácia : 29.04.2008
Počet príspevkov : 437
Auto : VW Golf IV Variant TDI 66kw

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   8/6/2008, 18:12

Ja som mal presne ten istý problém.
Riešenie: výmena snímača podtlaku + rozobrať turbo vyčistiť celé - veľmi opatrne. Pozor! - najprv sme tam dali snímač podtlaku, ktorá bola kúpená v škodováckom obchode (vraj tá istá pasuje aj do Octavie) - hlúposť! Je to síce rovnaká súčiastka, ale mne nefungovala!!! Tak isto som strácal tlak... Potom som zohnal originál snímač a odvtedy mám svätý pokoj. Takže pustite sa do práce - dá sa to spraviť. Smile
Návrat hore Goto down
455BI
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   8/6/2008, 18:16

kudlo napísal:

Podľa mňa máš zanesené turbo - lopatky budú v poriadku. Môže tam byť ešte prasknutá regulačná membrána, ale to sa dá tiž jednoducho vymeniť. Ja som s tým bojoval tri mesiace...
Návrat hore Goto down
kudlo
Autoškolák
Autoškolák

Male
Registrácia : 30.05.2008
Počet príspevkov : 128
Auto : Golf 4 - 66kw

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   14/6/2008, 22:15

455BI napísal:
Ja som mal presne ten istý problém.
Riešenie: výmena snímača podtlaku + rozobrať turbo vyčistiť celé - veľmi opatrne. Pozor! - najprv sme tam dali snímač podtlaku, ktorá bola kúpená v škodováckom obchode (vraj tá istá pasuje aj do Octavie) - hlúposť! Je to síce rovnaká súčiastka, ale mne nefungovala!!! Tak isto som strácal tlak... Potom som zohnal originál snímač a odvtedy mám svätý pokoj. Takže pustite sa do práce - dá sa to spraviť. Smile

Ja som snimac uz vymenil ale je to to iste. |Doma dam to turbo skontrolovat.Mozno to bude aj filtrom mam tam otvorene sanie green twister. Uvidim az doma co to bude. Dik moc za odpoved.
Návrat hore Goto down
mizi
Pretekár
Pretekár

Male
Vek : 32
Počet príspevkov : 489
Auto : golf IV 1,9 TDI

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   28/7/2008, 23:30

dnes ked som jazdil mi auto nechcelo dat viac ako 130km/h uz sa mi to raz stalo.myslite ze to bude turbo alebo vaha vzduchu?po nejakych 110 islo v celku dobre ale do tych 130 jak slimak Crying or Very sad
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   30/7/2008, 10:49

mizi napísal:
dnes ked som jazdil mi auto nechcelo dat viac ako 130km/h uz sa mi to raz stalo.myslite ze to bude turbo alebo vaha vzduchu?po nejakych 110 islo v celku dobre ale do tych 130 jak slimak Crying or Very sad
Mozno len vaha...ked dobehnes hodime tam moju a uvidime...plus VAG a kontrola podtlakoveho systemu.
Návrat hore Goto down
mizi
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   30/7/2008, 11:52

dnes som si daval skusobnu jazdu a ide ako pred tympeknych 150 som z neho dal potom uz bola dedinka tak som musel spomalit.jak to zistime ked to roby iba obcas?? za tebou urcite dobehnem Very Happy
Návrat hore Goto down
455BI
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   30/7/2008, 13:30

mizi napísal:
dnes som si daval skusobnu jazdu a ide ako pred tympeknych 150 som z neho dal potom uz bola dedinka tak som musel spomalit.jak to zistime ked to roby iba obcas?? za tebou urcite dobehnem Very Happy

Mne keď toto robilo, jednoducho som vypol motor, znovu som naštartoval a bolo všetko OK. Zistil som ale, že robilo to len vtedy, keď vonku bolo horúco a mal som zapnutú klímu... Samozrejme vyplo sa vždy nad 3000 ot.
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   30/7/2008, 17:55

455BI napísal:
mizi napísal:

Mne keď toto robilo, jednoducho som vypol motor, znovu som naštartoval a bolo všetko OK. Zistil som ale, že robilo to len vtedy, keď vonku bolo horúco a mal som zapnutú klímu... Samozrejme vyplo sa vždy nad 3000 ot.
Tak to nie je riesenie veru...tak sa prejavuje ked pada do nudzaku na zaklade nejakej vady.
Návrat hore Goto down
mizi
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   31/7/2008, 02:25

myslis ze by sa na nieco prislo kebyze vymenime tu vahu??
Návrat hore Goto down
mizi
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   10/8/2008, 00:43

ked vypnes motor a znova nastartujes a uz je to ok tak je to najpravdepodobnejsie vaha vzduchu. mne to pretrvava aj ked znova nastartujem.dnes som bol na diagnostike a zistil ze to robi ten n75 cez tyzden ho ideme vymenit a vymenim hned vsetky hadicky za nove.som stastny ze to neni to turbo
Návrat hore Goto down
455BI
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   10/8/2008, 22:19

mizi napísal:
ked vypnes motor a znova nastartujes a uz je to ok tak je to najpravdepodobnejsie vaha vzduchu. mne to pretrvava aj ked znova nastartujem.dnes som bol na diagnostike a zistil ze to robi ten n75 cez tyzden ho ideme vymenit a vymenim hned vsetky hadicky za nove.som stastny ze to neni to turbo

čo je to n75??? Shocked
daj vedieť prosím, aby som nabudúce vedel... Síce teraz s tým nemám žiadne prblémy cheers
Návrat hore Goto down
mizi
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   11/8/2008, 23:17

455BI napísal:
mizi napísal:

čo je to n75??? Shocked
daj vedieť prosím, aby som nabudúce vedel... Síce teraz s tým nemám žiadne prblémy cheers
to je nejaky ventil a mas ho napravo od peloveho filtra.su tam 2 ventili take gulate s konektorom a ide z toho mrte hadiciek lol! teda myslim ze je to ono ak ne tak ma opravte
Návrat hore Goto down
baciluss
VW Junior
VW Junior

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   12/8/2008, 07:28

455BI napísal:
mizi napísal:

čo je to n75??? Shocked
N75 ventil obmedzovania plniaceho tlaku....
Návrat hore Goto down
Strejdo
Začiatočník
Začiatočník

Male
Vek : 34
Registrácia : 31.08.2008
Počet príspevkov : 10

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   2/9/2008, 21:30

Ja mam ten isty problem. Vobec mi nezapina turbo. Chlapi, je niekto z vas z vychodu, aby som dobehol a vyskusal, zi je to ten ventil N75, alebo ten vedla neho? A vie mi niekto poskytnut funkcny za dobru cenu?
Návrat hore Goto down
455BI
Pretekár
Pretekár

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   3/9/2008, 11:18

Daj to na VAG, a keď máš chybu v tom ventile N75, to Ti VAG vypíše. A potom to jednoducho treba vymeniť. Ja osobne odporúčam kúpiť nový a originál VW. Mne totiž Octaviacky haproval. Stojí to síce 2krát toľko (900 Sk), ale odkedy som to vymenil mám svätý pokoj. Keď chceš, u nás je veľmi dobrý servis, majú aj VAG, zabezpečia aj súčiastku, ale neviem, či sa Ti to z PO oplatí... Prešov je od nás cca. 80 km... scratch
Návrat hore Goto down
Strejdo
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   3/9/2008, 13:25

900Sk???? Ved u nas ho maju za 2500Sk. Do frasa,uz ani neviem kde je chyba, skusal som pripojit ventily z druheho auta, ziadny rozdiel, skusal som iny snimac intercooleru, nic. Jeden znami servisak mi povedal, ze uz jedine repas turba. Mozno membrana v nom praskla, proste klapka otvara, ale lopatky netocia, takze asi vzduch unika niekam inam. Sad(((
Návrat hore Goto down
Strejdo
Začiatočník
Začiatočník

Male

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   4/9/2008, 21:12

Nooo moji zlati a mam tu vysledok. Vsetky snimace boli v poriadku, aj ked diagnostika ukazala opak. Problem bol turbo. Dnes som ho vybral z auta, rozobral a vrtulka, ktora vhana vzduch do silentbloku je v prdeli, uplne zodrata. Mal som volu a vrtulka drala stenu valca, v ktorom je zasunuta. Taaakze co mam teraz urobit? Dat ho zrepasovat, alebo zohnat pouzite turbo?
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Strácam ťah   

Návrat hore Goto down

Strácam ťah
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Je potrebný Chatbox na hlavnej stránke ??
» Pridavanie obrazkov
» Najkrajšia G5
» Kolísanie otáčok
» Strácam ťah

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
VW GOLF CLUB SLOVAKIA :: GOLF IV 1997-2003 :: Servis & Pomoc a Tuning & Styling :: Motor-
Prejdi na: